statystyki

MON: Czesław Mroczek został następcą gen. Skrzypczaka

10.12.2013, 17:00; Aktualizacja: 10.12.2013, 17:06
Czesław Mroczek

Czesław Mroczekźródło: newspix.pl

Następcą gen. Skrzypczaka został sekretarz stanu Czesław Mroczek.

Reklama


Reklama


  Szef MON Tomasz Siemoniak zdecydował o docelowym powierzeniu sekretarzowi stanu Czesławowi Mroczkowi kierownictwa nad pionem uzbrojenia i modernizacji. Do tej pory zajmował się tym Waldemar Skrzypczak, który pod koniec listopada podał się do dymisji.

 Nadzór nad sprawami społecznymi, dotychczas sprawowany przez Czesława Mroczka, będzie powierzony nowemu podsekretarzowi stanu, który zostanie powołany w ciągu najbliższych tygodni - poinformowało ministerstwo obrony narodowej na Twitterze.

 Waldemar Skrzypczak odpowiadał w MON za zakupy uzbrojenia i sprzętu wojskowego. W ostatnich miesiącach Służba Kontrwywiadu Wojskowego odebrała mu dostęp do informacji niejawnych. W listopadzie "Gazeta Wyborcza" ujawniła jego pismo do izraelskiego ministerstwa obrony, w którym przed ogłoszeniem przez MON przetargu wymieniono konkretnego producenta bezzałogowców. Odchodząc z resortu gen. Skrzypczak zapewniał, że jest niewinny. Tłumaczył, że odchodzi bo nie chce być "obciążeniem dla premiera, rządu i ministra obrony narodowej".

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • taka jest prawda(2013-12-10 20:37) Odpowiedz 00

    następny protegowany z PO który musi sie nachapać

  • alejaja(2013-12-10 21:34) Odpowiedz 00

    Czy to krewny braci Mroczków

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama