"Komitet Wyborczy Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 jest komitetem ugrupowania pozaparlamentarnego, ale nie boimy się wystawić ponad 800 kandydatów w wyborach do Sejmu. Będziemy wystawiać kandydatów także w okręgach jednomandatowych do Senatu" - zapowiedział Olszewski na konferencji prasowej w czwartek w Warszawie. Zaprezentował też niektórych kandydatów.

On sam będzie jedynką PPP-Sierpień 80 w Kielcach; Elżbieta Fornalczyk, wiceprzewodnicząca PPP oraz szefowa Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w hipermarkecie Tesco wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu katowickim.

Fornalczyk w 2008 roku zorganizowała w tej sieci handlowej pierwszy w Polsce strajk w supermarkecie; jest również koordynatorką ogólnopolskiej akcji na rzecz poprawy warunków pracy i płacy w wielkich sieciach handlowych oraz uczestniczką Kongresu Kobiet. Jak powiedziała w czwartek, w parlamencie chciałaby się właśnie zająć obroną praw pracowniczych oraz obroną praw kobiet. Podkreśliła, że na listach PPP-Sierpień 80 połowa to kobiety.

W Toruniu jedynką będzie Lech Kuropatwiński, były poseł Samoobrony, a obecnie szef tej partii w województwie kujawsko-pomorskim. "Ta kampania zaczęła się od sądu. My nie chcemy sądu. My się kłócić nie chcemy, chcemy realizować program zbieżny obu patiom" - zapewnił Kuropatwiński.

"Czekamy na protokoły potwierdzające rejestrację naszych list w poszczególnych obwodach wyborczych"

Z kolei w Warszawie jedynką na listach PPP-Sierpień 80 będzie młoda działaczka partii Magdalena Janiszewska. "Jesteśmy ugrupowaniem młodym i ludzi młodych będziemy wystawiać na naszych listach" - podkreślił Olszewski. Jak przekonywał, młodzi ludzie chcą obecnie rządzącym zadać pytanie: "Co przez cztery lata zrobiliście dla nas, dla młodych?".

"Ludzie młodzi będą stawiać czoła tym tuzom politycznym, które przez cztery lata kłócą się między sobą, a teraz nagle chcą organizować ze sobą debaty. To co wy robicie w parlamencie przez cztery lata, nie dyskutujecie ze sobą? Debaty prowadźcie z ludźmi" - nawoływał Olszewski.

Zapowiedział, że PPP-Sierpień 80 w kolejnych dniach będzie prezentować swój program wyborczy, który jest skoncentrowany na rozwiązywaniu problemów ludzi młodych. "Czas na emigrację już się powoli kończy. Kryzys, który dotknął Europę Zachodnią, oznacza, że Polacy nie będą wyjeżdżali. Perspektywy dla młodych to interesuje naszych kandydatów" - zapewnił.

Jak powiedział rzecznik prasowy WZZ-Sierpień 80 Patryk Kostela, trwa obecnie rejestracja list komitetu. "Czekamy na protokoły potwierdzające rejestrację naszych list w poszczególnych obwodach wyborczych" - powiedział. Jak poinformował, komitet złożył wnioski o rejestrację list w 21 okręgach.