16 marca 2011 roku - wydarzenia z kraju i ze świata na zdjęciach.

Sejm: wyrazy współczucia i solidarności z Japonią

Sejm przyjął w środę przez aklamację uchwałę, w której wyrażono głębokie współczucie i wyrazy solidarności dla Japonii. Wcześniej posłowie uczcili minutą ciszy pamięć ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w tym kraju.

Trybunał Konstytucyjny: dekrety o stanie wojennym były niekonstytucyjne

Dekrety Rady Państwa PRL wprowadzające stan wojenny w 1981 r. były niekonstytucyjne - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Uznanie niekonstytucyjności dekretów otwiera drogę do kwestionowania wyroków sądów stanu wojennego w sprawach niezwiązanych z działaniem na rzecz niepodległości. Może to wpłynąć na wysokość emerytur osób zwolnionych z pracy na mocy dekretów.

Tusk: PSL zaakceptowało zmiany w OFE, choć bez entuzjazmu

Premier Donald Tusk powiedział, że PSL zaakceptowało rządowy projekt zmian w OFE, choć - jak przyznał - bez entuzjazmu. Przyznał też, że spodziewał się, iż przyjdzie mu zapłacić "jakąś cenę" za dążenie do zmian w systemie emerytalnym.

Związkowcy z Poczty Polskiej protestowali w Warszawie przeciwko zwolnieniom grupowym

Związkowcy Poczty Polskiej z Mazowsza protestowali przeciwko planowanej likwidacji części urzędów pocztowych i zwolnieniom grupowym.

Hel: narodziny fok szarych

Młoda foka szara z mamą, w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Na początku marca przyszły na świat w fokarium cztery foki. Wiosną cała czwórka młodych fok, po wcześniejszym nauczeniu się samodzielnego polowania na ryby, zostanie wypuszczona do morza.

Sikorski w Sejmie o polskiej polityce zagranicznej: Polska ma dobrą prasę w Europie

Mimo okazjonalnych wybryków, które fałszują naszą historię, Polska ma dobrą prasę w Europie - podkreślił w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski przedstawiając informację o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2011 r.

Dlaczego Kaczyński nie słuchał sejmowego wystąpienia Sikorskiego? Nie chciał słuchać o dożynaniu watah

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyjaśnił, że nie uczestniczył w środowej sejmowej debacie nad informacją szefa MSZ Radosława Sikorskiego o założeniach polskiej polityki zagranicznej na 2011 r., ponieważ nie chciał po raz kolejny słyszeć o "dożynaniu watah".

Artyści chcą zmian w prawie antynarkotykowym; piszą list do Schetyny

Artyści i przedstawiciele świata mediów apelują o przyspieszenie prac nad nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sygnatariusze listu do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny chcą, aby posiadanie małych ilości narkotyków w pewnych przypadkach nie podlegało karze.

"Fukushima może być gorsza niż Czarnobyl"

Rzecznik rządu Francji Francois Baroin ocenił w środę, że według "najgorszego scenariusza" katastrofa w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima może mieć "większy rozmiar niż w Czarnobylu", gdzie w 1986 roku doszło do wybuchu w tamtejszej siłowni. Trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii uszkodziły elektrownię atomową Fukushima I.

Sejmowa debata o emeryturach: Tusk bronił rządowego projektu zmian w OFE

Celem rządu nie jest likwidacja drugiego filara emerytalnego, tylko naprawa systemu - przekonywał w Sejmie premier Donald Tusk. Dodał, że proponowane przez rząd zmiany w OFE ograniczą przyrost długu publicznego o ok. 200 mld zł w najbliższych 10 latach.

Srebrne usta dla Waldemara Pawlaka za wypowiedź o "zielonej stronie mocy"

Wypowiedzią o "zielonej stronie mocy" Waldemar Pawlak zwyciężył w plebiscycie Srebrne Usta. Radiowa Trójka po raz 15. przyznała nagrody za najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej.