Prezes PiS: Będziemy dążyli do tego, aby aborcji było dużo mniej niż obecnie

12.10.2016, 13:13; Aktualizacja: 12.10.2016, 13:22
Kaczyński

"Ale będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię."źródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Będziemy dążyli do tego, by aborcji w Polsce było dużo mniej niż w tej chwili - powiedział PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nie wykluczył zmian w obecnym prawie dotyczących aborcji ze względu na stan płodu, a szczególnie zespół Downa. Zmiany - zastrzegł - muszą być odpowiednio przygotowane.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (32)

  • kok(2016-10-13 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    szkoda, że jego nie wyskrobali nie mili byśmy teraz takiego problemu z debilem

    Odpowiedz
  • guru122(2016-10-13 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    O ja pitole...

    Odpowiedz
  • ××××(2016-10-12 22:29) Zgłoś naruszenie 50

    Sam nie ma dzieci i najbardziej sie wymadrza. Gdyby mial chore dziecko albo byl w takiej aytlacji to by "moze zrozumial" matki,rodziny ktore sa w takiej sytlacji

    Odpowiedz
  • Maksym(2016-10-12 21:13) Zgłoś naruszenie 70

    W Pis przeważnie starzy kawalerowie bezdzietni , stare panny bezdzietne i rozwodnicy - sami sobie nie potrafili ułożyć życia a chcą je układać innym:)

    Odpowiedz
  • Gorszy Sort Z Bytomia(2016-10-12 20:34) Zgłoś naruszenie 120

    czekam aż prezesunio sam adoptuje takie dziecko - a nie może bo jest sam!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja(2016-10-12 20:28) Zgłoś naruszenie 91

    Diebil, i to mało powiedziane...

    Odpowiedz
  • Ślązok(2016-10-12 20:14) Zgłoś naruszenie 110

    Czytając te powyższe wypociny , które mają być artykułem zastanawiam się nad jednym - co za ciota to napisała??? Autor przedstawia jakieś swoje wizje wrzucając wyrwane z kontekstu słowa jarka K. , niepodpisując się pod tym z imienia , nazwiska, . Jednym słowem kolejna jakaś prowokacja. Niechętne Kaczorkowi lub nie mające dobrego rozeznania osoby podłapują hej i już POwstaje kolejne larum. Ludzie obudźcie się , zacznijcie myśleć samodzielnie

    Odpowiedz
  • ohmy(2016-10-12 18:57) Zgłoś naruszenie 152

    Uwaga ateiści i wyznawcy religii niechrześcijańskich - chyba chrzest będzie obowiązkowy w państwie pana posła K.

    Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2016-10-12 18:49) Zgłoś naruszenie 72

    To jest wrzutka Kaczora, on jest za aborcją, ba nawet za eutanazją, po prostu wała z was robi

    Odpowiedz
  • Barbara(2016-10-12 18:33) Zgłoś naruszenie 92

    ********** dziadu...

    Odpowiedz
  • Valdemort(2016-10-12 17:31) Zgłoś naruszenie 41

    no proszę, nie tylko Kopernik był kobietą

    Odpowiedz
  • sdom(2016-10-12 16:44) Zgłoś naruszenie 291

    Jarek chyba ma jakieś grzeszki na sumieniu, że ma taką obsesję na punkcie "ratowania" każdego jednego życia. Ciekawe co by było gdyby on miał niepełnosprawne dziecko, lub sam takim był? Ja jestem niepełnosprawna. Moi rodzice wpadli kiedy byli bardzo młodzi, a ich rodzice (moi dziadkowie) nie chcieli słyszeć o innej opcji niż ślub. Tak więc pobrali się, żadne z nich nie miało stabilnych podstaw ani emocjonalnych ani materialnych, żeby zbudować rodzinę, a co dopiero wozić niepełnosprawną córeczkę po lekarzach, operacjach i rehabilitacjach. Dużą część obowiązków przejęli dziadkowie, bo moi rodzice nie pasowali do siebie wcale. Zawsze były w rodzinie problemy finansowe, krzyki, kłótnie, potem narkotyki (jak za co ich nie winię, bo to niczyja wina, że nie radzi sobie z rzeczywistością), ojciec wpadł w alkoholizm, w domu codziennie była przemoc. Po dziesięciu latach w końcu się rozwiedli. Opiekę nade mną i bratem wywalczył tata, bo to on miał mieszkanie. Niestety alkoholizm a potem choroby psychiczne zostały z tatą do końca. Do czego zmierzam? To, że ja się urodziłam zniszczyło szanse na życie czterem osobom. Moi rodzicie, bardzo młodzi kiedy się pojawiłam, stracili wszelkie możliwości rozwoju. Byli skazani na rodzinę, której nie planowali, na którą nie byli gotowi i której nie chcieli. Ja i mój młodszy brat wychowani w tej atmosferze nie jesteśmy w stanie budować relacji z ludźmi, ufać im, prawdopodobnie nie założymy własnych rodzin. Ja starałam leczyć się psychiatrycznie, ale mój brat cierpi na ciężką depresję i nie chce słyszec o pomocy. Jescze e propos mojej niepełnosprawności, szkoda mi wspomniać jak bardzo zniszczyło to moje poczucie własnej wartości, bycie innym od pozostałych dzieci i bycie przez nie wyśmiewaną. Już wcale się tym nie przejmuję, ale piętno odciśnięte na psychice w okresie dzieciństwa, największego i najważniejszego rozwoju człowieka jest nieodwracalne. Wszystko to mogłoby byc uniknięte, gdyby tylko ktoś nie uroił sobie, że życie to wartość nadrzędna. Bo co z tego, skoro ja technicznie żyję, skoro ja i członkowie mojej rodziny do życia zupełnie zdolni nie są. Uważam, że tylko osoba która czuje się na siłach i chce podjąć się takiego wyzwania powinna zdecydować się na dziecko. Każdy inny powinien móc dostać szansę na stworzenie sobie i komuś środowiska jakiego pragnie. Zmuszenie kogos do takiego heroizmu to czysty sadyzm.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • to ja(2016-10-12 16:21) Zgłoś naruszenie 221

    Haha, dobry żart. Słyszałam, że kobiety znów strajkują 24 października, dołączam się. Pan Kaczyński chyba myśli, że jest to jakieś miłosierdzie z jego strony, że daje biednym dzieciątkom dar życia. Szkoda tylko, że zapomina, że każdy ma prawo do zycia GODNEGO i wydaje mu się, że ma prawo zmuszać ludzi do poświęcenia i heroizmu.

    Odpowiedz
  • Kama(2016-10-12 15:34) Zgłoś naruszenie 281

    "ale przecież PiS z tym projektem nie miało kompletnie nic wspólnego"." - nie, my to sobie wszyscy wymyśliliśmy że projekt liberalizujący kwestię aborcji został odrzucony w pierwszym czytaniu, a projekt stop aborcji przeszedł dalej.Nam wszystkim się widocznie to tylko przyśniło ;] A Kaczyński mówiący o tym ze nie mozna mieszać poityki z kościołem? Doprawdy, paradne...

    Odpowiedz
  • Kubu(2016-10-12 15:15) Zgłoś naruszenie 343

    Uwielbiam te fantazje jak mały Jaruś wyobraża sobie świat. Poziom oderwania od rzeczywistości zachwycający.

    Odpowiedz
  • Sławomira (2016-10-12 14:57) Zgłoś naruszenie 391

    A co w przypadku osób niewierzących?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gocha(2016-10-12 14:50) Zgłoś naruszenie 372

    ochrzcić można tylko dziecko żyjące, czyli te które urodzą się martwe już tej łaski nie dostąpią. a te które urodzą się "zdeformowane" - kto je utrzyma? kto się nimi zaopiekuje? kto pomoże samotnej matce z mocno niepełnosprawnym dzieckiem w wychowywaniu? kto da jej taki socjal, że nie będzie musiała pracować?

    Odpowiedz
  • Magda(2016-10-12 14:43) Zgłoś naruszenie 373

    Dlatego 24 października będziecie mieć jesień średniowiecza. STRAJK!

    Odpowiedz
  • Moka(2016-10-12 14:42) Zgłoś naruszenie 475

    "Ale będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię." WTF?! Co ma do tego państwo??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ewaholo(2016-10-12 14:33) Zgłoś naruszenie 502

    Psychol

    Odpowiedz