Komitet Obrony Demokracji to sekta. Ale nie są to słowa pogardy

autor: Marcin Zaborski14.05.2016, 08:45
Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz lider KOD Mateusz Kijowski podczas wiecu na pl. Piłsudskiego.

"Mam wrażenie, że łagodnieję. A te wpisy są mi potrzebne nie po to, by siebie promować, bo nie jestem celebrytą, ale raczej żeby lepiej zrozumieć innych i pojąć naturę dyskusji, która toczy się w internecie. To jest w pewnym sensie ciągłe testowanie tego, gdzie są jej granice"źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Profesor Radosław Zenderowski tłumaczy, dlaczego Ewa Kopacz to „niemądra niewiasta z Radomia”, „Donka jako uchodźcę mamy obowiązek przyjąć na Rakowieckiej”, a „data 7 maja jest zupełnie z d...”. I dlaczego naukowiec może sobie pozwolić na takie komentarze

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (47)

 • mgr Jacek C.(2016-05-17 12:46) Zgłoś naruszenie 20

  Mentalność p.Zenderowskiego jest porażająca. No ale co wymagać od 'wyuczeńca " który nie jest profesorem "belwederskim" tylko wg.zachodnich norm kontraktowym {ale pieczątkę sobie zrobił). Znajomy mojego ojca profesor Czesław Mejro (elektryk z PW) o takich jeszcze w latach sześćdzesiątych mówił że to nie są naukowcy tylko naukawcy.

  Odpowiedz
 • nieuk(2016-05-16 08:38) Zgłoś naruszenie 20

  Jaki uniwersytet taki profesor.

  Odpowiedz
 • Mirek(2016-05-16 08:25) Zgłoś naruszenie 20

  Jeszcze trochee i okazałoby się,że guru tego "profesora" jest "profesor" Pawłowicz. Albo się jest etycznym albo nie.Takie doraźne manipulowanie etyką przypomina profesorów z PRL.

  Odpowiedz
 • Jezus Chytrus(2016-05-15 23:49) Zgłoś naruszenie 10

  Profesor gorszego sortu, hehe. Juz nie jestes profesorem tylko kolesiem, wszystkie autorytety padna na wasze wlasne zyczenie

  Odpowiedz
 • Taka jest ... WOLA WIĘKSZOŚCI Polaków(2016-05-15 12:07) Zgłoś naruszenie 416

  Jest duża nadzieja, że niedługo już KOD ... "WYAUTUJE" czerwono-brunatnych neo-BOLSZEWIKÓW z PIS .... na SMIETNIK HISTORII.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Tyle i az TYLE !!!(2016-05-15 11:58) Zgłoś naruszenie 318

  Przykład siermiężnej ... ERYSTYKI., ale kudy profesorowi ... do topornej ERYSTYKI neo-BOLSZEWIKÓW z PIS.

  Odpowiedz
 • UWAGA, UWAGA zdrajcy, nadchodzi .......... (2016-05-15 10:46) Zgłoś naruszenie 302

  Sekta bylych AGENTOW ! ! ! 14 maja 1792 roku w Targowicy nad Siwuchą ogłoszono zawiązanie przez polskich magnatów – renegatów konfederacji przeciwko reformom Sejmu Wielkiego. Wzięli w niej udział: Stanisław Szczęsny Potocki jako marszałek, Franciszek Ksawery Branicki, Seweryn Rzewuski, Szymon Kossakowski i inni. Sekretarzem został publicysta Dyzma Bończa-Tomaszewski. Dążyli oni do podziału państwa na samodzielne prowincje. Zwrócili się w tym celu o pomoc wojskową do cesarzowej Rosji, uzyskali ją i 18 maja 1792 na Rzeczpospolitą uderzyła 100-tysięczna armia rosyjska – rozpoczęła się wojna polsko-rosyjska. Miarą upadku targowiczan było uroczyste poselstwo przywódców konfederackich 14 listopada 1792 do Katarzyny II, którzy podziękowali jej, że zechciała przywrócić wolność i ustrój republikański w Polsce. Większość czołowych przywódców konfederacji targowickiej zostało skazanych na śmierć i powieszonych w czasie insurekcji kościuszkowskiej (Il. Jan Piotr Norblin, Wieszanie zdrajców na Rynku Starego Miasta w Warszawie, 9 maja 1794 roku).

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • niektóre wpisy w sposób magiczny nawołują.........(2016-05-15 09:48) Zgłoś naruszenie 283

  zgiń,przepadnij zmoro----aby żyło nam się lepiej,a reszta się nieliczy.Magików już nie chcemy,dlatego wybraliśmy polityków,którzy są polakami-patriotami.

  Odpowiedz
 • Pan Murzyński - Filipiński(2016-05-15 01:30) Zgłoś naruszenie 578

  Z opinią o byłych prezydentach zgadzam się całkowicie. Okazuje się, że nawet profesor potrafi celnie, choć dosadnie opisać otaczającą go rzeczywistość. kOD natomiast nazwał bym raczej korytnianami nie sektą, choć przyznaję, że i jemu można oddawać boską cześć.

  Odpowiedz
 • Kama(2016-05-14 23:37) Zgłoś naruszenie 248

  To przykre, że profesor...ba Dyrektor Instytutu na szanowanym Uniwersytecie o konkretnej tradycji wypowiada się tak bezrefelksyjnie, obrażając każdego kto ma inne poglądy. Tak wygląda współczesna politologia?

  Odpowiedz
 • CYD!#(2016-05-14 22:45) Zgłoś naruszenie 444

  Ciekawe indywiduum z tego pana profesora. Idąc tokiem jego myślenia, to idąc do kościoła należy modlić się i klęczeć bo tak wypada, wychodząc za drzwi kościoła można nawet najgorsze inwektywy głosić pod adresem religii i pana boga. Dość pokrętna logika. Ale skoro takie durnoty głosi osoba z tytułem naukowym , to jak mamy postępować my szare żuczki. A po naszemu wszelkie cechy sekty spełnia nazywana przez was partią PIS. Partia to organizacja z demokratycznie wybieranymi na określoną kadencje władzami. Sekta to jeden guru i ciemny plebs w niego wpatrzony, tak jak w PIS prezes i stada ciemniaków w niego wpatrzonych ,panie profesor.

  Odpowiedz
 • Wojtas (2016-05-14 20:07) Zgłoś naruszenie 1464

  Kolejny proesor do spółki z Pawłowicz, żenujący koleś który sam sobie zaprzecza. Uczyć się kultury a nie uczyć młodych ludzi.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • qaz(2016-05-14 19:48) Zgłoś naruszenie 435

  Tak już nas skonstruowała ewolucja, że odczuwamy nienawiść do ludzi, którzy działają na naszą szkodę i naszej wspólnoty. Jeżeli rządzące ELYTY od gmin poczynając, przez 8 lat mając wielkie unijne dotacje doprowadziły do sytuacji, że w Polsce, polskie firmy zamiast konkurować na jakość za prawidłowo skalkulowaną kwotę pozwalającą unowocześniać się sprzętowo i poprawiać swoją logistykę, aby w przyszłości mogły wejść na rynki zachodnie lub do Ukrainy zafundowały wszystkim konkurencje tylko na cenę, przy której wiele firm przetrwało kosztem pracowników to po prosu ci wszyscy nabici w butelkę będą odczuwali nienawiść. Tego się już nie wróci i nie wytrze się gumką z głów Polaków. Demokracja w której są równi i równiejsi, gdzie jedni kosztują luksusów na koszt budżetu Polski i ustawiają swoje rodziny gdy innym w tym czasie płaci się kilka złotych na godzinę oraz gdy wprowadza się reguły gdzie patrzy się tylko na cenę, kto da niżej, które wymuszają skokowy wzrost liczby ludzi zatrudnionych na warunkach śmieciowych i tym samym skokowo wzrasta liczba rodzin nie mająca bezpieczeństwa bytu jest nic nie warta i prowadzi do wzrostu nienawiści do tych, którzy do takiego stanu doprowadzili. Jeżeli ustawia się reguły, w której awans i korzyści zawodowe i tym samym finansowe premiują tak jak np. w policji tzw. wykrywalność, więc trudne sprawy, nierokujące wykryciem sprawcy, omija się szerokim łukiem, aby nie psuły statystyki wykrywalności a w służbie zdrowia premiuje się tych którzy mają "ciężką rękę" do zlecania specjalistycznych badań często w sytuacjach gdzie każdy dzień jest na wagę uratowania życia to zwyczajnie rodzi się nienawiść. Nawiasem mówiąc, często te badania z oszczędności są robione przez tańszych specjalistów przez małe "s", których jest co raz więcej gdyż mamy wszędzie negatywną selekcje wywołaną takimi regułami gry jak w policji czy w służbie zdrowia. Ilu ludzi zostało oszukanych w świetle prawa przez tzw. aparat sprawiedliwości z "bezstronnym" sędziami, prokuratorami. Jakim trzeba być idiotą, aby takich podstawowych rzeczy nie wiedzieć. Warto to sobie zapamiętać, że ewolucja tak nas skonstruowała, że odczuwamy nienawiść do ludzi, którzy działają na naszą szkodę i naszej wspólnoty i trzeba było o tym myśleć przed a nie teraz po.

  Odpowiedz
 • zorro(2016-05-14 19:44) Zgłoś naruszenie 647

  przecież to koleś z bandy grzybka- muchomorka truciciela. SAMI sektę pisuarową założyli i nazywają ją partią.

  Odpowiedz
 • Oto sedno tego wywiadu(2016-05-14 18:11) Zgłoś naruszenie 3463

  "Kiedy siadam do komputera przestaję być profesorem, wyłazi ze mnie cham i zaczynam używać innego języka by odreagować kompleksy". Takie przesłanie wynika ze wstępu tego wywiadu. ......................................................... Moja ocena: Tak to jest gdy miernota chce zaistnieć bowiem dzisiaj wtedy zwraca się uwagę gdy się szokuje (przykład dają celebryci). Nie spodziewałem się innej uczelni gdy zobaczyłem gdzie pracuje. Inne się szanują.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • emerytkciuk(2016-05-14 17:37) Zgłoś naruszenie 2868

  Kanadyjczycy nie wpuścili do kraju,francuskiego komika Dieudonnę, który za MOWĘ NIENAWIŚCI skazany był już przez sądy we Francji i Belgii. Chciałbym aby polskie sądy zakazywały wstępu na uczelnię takich ludziom jak p. pr. Zybertowicz. Mowa nienawiści nie tylko na forum internetowym, jest główną przyczyną podziału Polaków na patriotów i zdrajców. Czytając lokalne gazety można się dowiedzieć,że nie tylko na weselach dochodzi do rękoczynów w rodzinach z powodu podziałów politycznych ale także na chrzcinach i przyjęciach komunijnych.To jest grożne przede wszystkim dla całego kraju.

  Odpowiedz
 • Stan(2016-05-14 14:06) Zgłoś naruszenie 7113

  Był kiedyś KOR (Komitet Obrony Robotników). Wiadomo kto w w nim był. Walczyli rzekomo za robotników. Nie mamy robotników tylko mamy wyrobników. Teraz mamy KOD. Wiadomo kto w nim jest i kto za nim jest. Ciekawe co będziemy mieli?

  Odpowiedz
 • emeryt(2016-05-14 13:29) Zgłoś naruszenie 3578

  ....poczekajmy ok. 3 lata i będziemy płacili za to wszyscy, był czas ,że "Polska rosłą w siłę, a ludziom żyło się dostatnio.", a później było drukowanie pieniędzy i byliśmy milionerami. i wtedy będzie pełnia szczęścia

  Odpowiedz
 • ostschesien(2016-05-14 12:12) Zgłoś naruszenie 9925

  Brawo Panie Profesorze. Jak to miło przeczytać, że jest człowiek - Profesor, który myśli jak ja. Rozmowa z dziennikarzem bez żadnych uników. On też się starał. Nie zachowywał się jak większość pismaków - ścierwojadów. Serdecznie pozdrawiam Z M

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • anna(2016-05-14 11:51) Zgłoś naruszenie 62108

  Tytuł profesora o niczym nie świadczy - co widać na podstawie wypowiedzi. Gdzie ten profesor uczył się demagogii, języka nienawiści. Jeszcze jeden karierowicz z tytułem profesora .. a na podstawie licznych publicznych wypowiedzi i używanego języka to szczególny rodzaj chama i kulturowego prymitywa

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie