Wałęsa o dokumentach znalezionych w domu Kiszczaka: Liczę na to, że ci ludzie powiedzą, kto próbuje mnie w to wrobić

20.02.2016, 07:22; Aktualizacja: 20.02.2016, 08:15
Wałęsa

Wałęsaźródło: PAP
autor zdjęcia: MIGUEL GUTIERREZ

Lech Wałęsa odpiera zarzuty pod swoim adresem. Nazywa je "obrzydliwymi".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (10)

 • windykator(2016-02-20 08:55) Zgłoś naruszenie 102

  Czy Wałęsa po "76 był tzw."agentem wpływu" jak o tym pisze Waldemar Łysiak w książce "Mitologia bez świata klamek" ? Autor przytoczył min słowa Andrzeja Gwiazdy (dot.okresu po roku 1980 i 1981): "Na rynku w Krakowie "wdzięczny naród" nosił Wałęsę na rękach. Do dzisiaj zachowały się triumfalne zdjęcia, co pozwoliło zidentyfikować awangardę "wdzięcznego narodu". Otóż wszyscy niosący ukochanego wodza na rękach okazali się zarejestrowanymi współpracownikami SB"!!!..Śmieszą mnie wolty słowne i kombinacje alpejskie na temat zerwania podjętej współpracy ze służbami. Nie ma rozwodu, to ślub do końca życia. Nieprzydatność tw. nie jest równoznaczna z zerwaniem współpracy. Delikwenta lokuje się w zamrażarce i w razie potrzeby uruchamia się go. Metod uruchomienia jest wiele ale najczęściej stosuje się szantaż w stosunku do opornego. Zerwanie współpracy może spowodować śmierć figuranta albo totalna dekonspiracja w efekcie, której tw. ma zrujnowane życie. Tak się stało z Sienkiewiczem, odpowiednikiem Wałęsy na Śląsku. W skrajnych przypadkach zdarzają się "samobójstwa". Pamiętajmy, że najpierw był donosicielem w wojsku, podczas służby wojskowej/WSW donosił na kolegów jako tw. "sierżant Kobrzyński", w tym czasie szefem Kontr. Wywiadu Wojsk i Wywiadu był Kiszczak! Szefem MSW Kiszczak został w stanie woj. oddelegowany z wojska!. To Kiszczak przekazał MSW/SB Wałęsę po zakończeniu służby w wojsku, Milewskiemu szef. MSW gdzie został tw. Bolkiem.! Po 1976 został przekazany do kontrwywiadu MSW, a skreślony jako tw Bolek z kartotek SB! Czyli w stanie wojennym podlegał ponownie pod Kiszczaka, a on znał i miał jego dossier od samego początku i robił z nim i innymi co chciał. Dodam tylko to, że szef IPN Kamiński jest zbyt małym pionkiem, za krótki, tak jak i ci prokuratorzy z IPN do walki z WSW/WSI obecnie z Kontr i wywiadem wojsk. To domena na dziś odwagi, chęci Macierewicza i jego ludzi w MON. On powinien podjąć działania jako przełożony tych wymienionych służb, lecz czy się odważy? trudno mi powiedzieć, bo ministrowie się zmieniają, jak i rządy a służby zostają, zobaczymy!

  Odpowiedz
 • Bolek, tylko Twoje ofiary donosów są prawdziwe(2016-02-20 09:22) Zgłoś naruszenie 90

  Dowody i fakty, ofiary Bolka istnieją. Autentyczne setki dokumentów nie pojedyncze . Iść w zaparte i ile się da ludzi otumanić -to już żenada. Udowodnione jest, że Bolek donosił kiedyś i był wstrętną kreatura SB bo brał za donosy grubą kasę, to jasne , że dziś Bolek beż żadnych skrupułów będzie się bronił zgodnie S-beckimi metodami. Tyle autentycznych dokumentów i filmów, bratania się z komunistami, picia wódy z nimi i zależności Bolka od Kiszczaka to bezsporne dowody i pewność ofiar o zdradzie Bolka i jednocześnie dowody jego zdrady narodowej. Czego jeszcze chcieć. Konfident nigdy się nie przyzna wprost, bo nie zrobił tego przez dziesięciolecia własnych kłamstw, w których się zaplątał i pogubił co świadczy o jego desperacji i obłudzie , więc przyznanie się dziś to byłby jego koniec i on to wie, dlatego będzie szedł w zaparte do końca. Tak jak SB uczy swoich agentów..

  Odpowiedz
 • kz(2016-02-20 09:07) Zgłoś naruszenie 80

  Która to już wersja ex-prezydenta?! Tym razem pojawia się tajemniczy "sprawca"...

  Odpowiedz
 • dziadek Franek(2016-02-20 09:03) Zgłoś naruszenie 61

  - Czy Wałęsa po "76 był tzw."agentem wpływu" jak o tym pisze Waldemar Łysiak w książce "Mitologia bez świata klamek" ? Autor przytoczył min słowa Andrzeja Gwiazdy (dot.okresu po roku 1980 i 1981): "Na rynku w Krakowie "wdzięczny naród" nosił Wałęsę na rękach. Do dzisiaj zachowały się triumfalne zdjęcia, co pozwoliło zidentyfikować awangardę "wdzięcznego narodu"..................................................................................... Otóż wszyscy niosący ukochanego wodza na rękach okazali się zarejestrowanymi współpracownikami SB"!!!..Śmieszą mnie wolty słowne i kombinacje alpejskie na temat zerwania podjętej współpracy ze służbami. Nie ma rozwodu, to ślub do końca życia. Nieprzydatność tw. nie jest równoznaczna z zerwaniem współpracy. Delikwenta lokuje się w zamrażarce i w razie potrzeby uruchamia się go. Metod uruchomienia jest wiele ale najczęściej stosuje się szantaż w stosunku do opornego. Zerwanie współpracy może spowodować śmierć figuranta albo totalna dekonspiracja w efekcie, której tw. ma zrujnowane życie. ............................................................Tak się stało z Sienkiewiczem, odpowiednikiem Wałęsy na Śląsku. W skrajnych przypadkach zdarzają się "samobójstwa". Pamiętajmy, że najpierw był donosicielem w wojsku, podczas służby wojskowej/WSW donosił na kolegów jako tw. "sierżant Kobrzyński", w tym czasie szefem Kontr. Wywiadu Wojsk i Wywiadu był Kiszczak! Szefem MSW Kiszczak został w stanie woj. oddelegowany z wojska!. To Kiszczak przekazał MSW/SB Wałęsę po zakończeniu służby w wojsku, Milewskiemu szef. MSW gdzie został tw. Bolkiem.! Po 1976 został przekazany do kontrwywiadu MSW, a skreślony jako tw Bolek z kartotek SB! Czyli w stanie wojennym podlegał ponownie pod Kiszczaka, a on znał i miał jego dossier od samego początku i robił z nim i innymi co chciał. ..........................................................Dodam tylko to, że szef IPN Kamiński jest zbyt małym pionkiem, za krótki, tak jak i ci prokuratorzy z IPN do walki z WSW/WSI obecnie z Kontr i wywiadem wojsk. To domena na dziś odwagi, chęci Macierewicza i jego ludzi w MON. On powinien podjąć działania jako przełożony tych wymienionych służb, lecz czy się odważy? trudno mi powiedzieć, bo ministrowie się zmieniają, jak i rządy a służby zostają, zobaczymy!

  Odpowiedz
 • Ted(2016-02-20 09:47) Zgłoś naruszenie 61

  Niech Wałęsa zamieni znaczek MB w klapie na znaczek z Judaszem i będzie po ptokach. Stary i chory jest,DAĆ MU SPOKÓJ !

  Odpowiedz
 • o(2016-02-20 10:26) Zgłoś naruszenie 61

  a co na to działaczka Krzywonos, może ona ma też coś do powiedzenia

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2016-02-20 12:47) Zgłoś naruszenie 51

  To kim był udowodnił swoim życiem a szczególnie wówczas gdy był "Trybunem Ludu" . Dla mnie niestety co widziałem to ON ten ochraniał dotychczasowych możnowładców a gnoił spracowanych ludzi nie upominając się o biedę społeczną-"wypalować Ich " gdy walczyli spracowani od 15 r zycia o wiek emerytalny ! Nie wiem czy On był Bolkiem -współpracownikiem ,to rostrzygnie Pan Bóg ,ale dla mnie przez Jego postępowanie Narcyza On Bolkiem jest i będzie . Sam jako Narcyz zniszczył swój wizerunek !nie broniąc tych robotników którzy kiedyś w dobrej wierze Go poparli. Niech spada!

  Odpowiedz
 • Leo(2016-02-20 10:47) Zgłoś naruszenie 41

  Ale mu się we łbie narobiło...

  Odpowiedz
 • Neo-BOLSZEWICKA metoda (2016-02-20 14:01) Zgłoś naruszenie 30

  Najpierw się ogłosi WAŁESĘ zdrajcą ... a później dopiero może znajdzie się ... "prawdziwka" grafologa, który wyda "ekspertyzę o autentyczności" ... odręcznego pisma ... i podpisu L. Wałęsy. Nawet Bolszewicy tak nie postępowali, ale ... "nauki nie idą w las"

  Odpowiedz
 • KALIF(2016-02-20 12:01) Zgłoś naruszenie 31

  Pomińmy więc nawet sprawę współpracy Wałęsy z SB, a skupmy się na efektach jego polityki 1. Miękkie lądowanie komunistów w III RP, brak ich rozliczenia, zapewnienie im zachowania i rozbudowy zaplecza finansowego. 2. Szybki powrót komunistów do władzy po 1989r. zbudowanie przez nich zaplecza politycznego w III RP, dwukrotna prezydentura Kwaśniewskiego 3. Polska jako ostatnia z demoludów przeprowadza wolne wybory do parlamentu. 4. Z Polski, najpóźniej wśród uwolnionych państw wyjeżdżają sowieckie wojska, Wałęsa snuje wtedy dziwaczne koncepcje o przekazaniu baz Armii Czerwonej rosyjsko-polskim spółkom. 5. W momencie rozpoczęcia dyskusji o członkostwie Polski w NATO, Wałęsa rzuca dziwaczny pomysł NATO BIS, będący wprost próbą storpedowania tego pomysłu. 6. Rozbicie partii prawicowych 7. Rozbicie i zahamowanie lustracji 8. Likwidacja rządu Jana Olszewskiego Podsumowując w sposób obrazowy: dzięki polityce Wałęsy (między innymi oczywiście) Polska 27 lat czekała na otwarcie szafy Kiszczaka i mozolne oczyszczanie życia politycznego ze zgorzeliny komunizmu. To faktycznie jego sukces. Jest czym się chwalić.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie