PO o ustawie ws. TK: "Prezydent podpisał bubel prawny"

28.12.2015, 11:56; Aktualizacja: 28.12.2015, 15:09

Prezydent podpisał bubel prawny - ocenia Platforma Obywatelska. Jej zdaniem, podpisana dziś nowelizacja sparaliżuje pracę Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod przyjętą w ubiegłym tygodniu przez Sejm i Senat nowelizacją ustawy o Trybunale autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • Kuba(2015-12-28 12:13) Zgłoś naruszenie 63

    ....a moim zdaniem podobnie jak Komunizm , PO Liberałowie powinni być uznani za organizacje zbrodnicze przeciwko ludzkości.

    Odpowiedz
  • Nie jeden bubel prawny ...(2015-12-28 12:19) Zgłoś naruszenie 82

    .... uchwaliła PełO i niejeden bubel POdpisał prezydent Komorowski ... to tak gwoli Prawdy i Sprawiedliwości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zmartwiony(2015-12-28 13:40) Zgłoś naruszenie 40

    TK powinien wziąć się w końcu do roboty a nie obijać gruchy na wierzbie. Za takie pieniądze i przywileje chcielibyśmy wszyscy pracować i to ze zdwojoną energią. Około 3 mln ludzi w większości świetnie wykształconych, zacnych, zdolnych i cenionych musiało wyjechać z kraju za pracą a TK powinien pracę szanować, że ją ma.

    Odpowiedz
  • mądra(2015-12-28 13:59) Zgłoś naruszenie 40

    PO i PSL w ciągu 8 lat rządów stworzyło wiele bubli prawnych przeciwko narodowi a TK uznawał je za konstytucyjne. Ta nowela ustawy przywołuje jedynie TK do roboty i daje szansę wykazania się w przyszłości.

    Odpowiedz
  • Krytyk oszustów(2015-12-28 14:25) Zgłoś naruszenie 30

    Prezydent dosknale wiedział co podpisuje.

    Odpowiedz
  • Majka(2015-12-28 14:33) Zgłoś naruszenie 40

    Czy ustawa pozbawiająca emerytki z rocznika 1953 przejścia na korzystnych zasadach na emeryturę powszechną była zgodna z konstytucją ? Budżet się walił to trybunał przyklepał tę ustawę wbrew konstytucji, a tym samym skrzywdził TYLKO ostatni rocznik , który zgodnie z prawem powinien mieć przeliczoną emeryturę na starych zasadach. Druga sprawa : dlaczego jednym kobietom , które w tych samych latach korzystały z urlopu na dziecko przelicza się ten okres wskaźnikiem 0,7 % , a innym 1,3% ? Czy konstytucja nie mówi o równości prawa dla wszystkich? Oczekuję ,że w sejmie zostaną uchylone te 2 ustawy i zgodnie z konstytucją zostanie przyznana racja tysiącom emerytek oczekujących na POMYŚLNE ZAKOŃCZENIE SPORU.

    Odpowiedz
  • ZBYSZEK(2015-12-28 16:35) Zgłoś naruszenie 20

    stało się dobrze ze się prawo zmienia, bo TR sobie bimbał. PALESTRA PRAWNA ma swoje myślenie i interpretację absolutnie nie po myśli PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI , DLACZEGO, CZY COŚ TRACĄ, ........... PO WSPÓLNIE I W POROZUMIENIU Z PSL I PREZYDENTEM rozporządzali TK przez 8 lat , mieli ...takie możliwości i to im wychodziło,kiedy wali im się ugrupowanie PO bo PSL JUŻ PRAKTYCZNIE NIE ISTNIEJE kilku , smętnych panów i jedna pani wypowiada się w telewizji, radio. przy aprobacie dziennikarzy jakoby w POLSCE DEMOKRACJA IDZIE DO LAMUSA, A KILKU DOMOROSŁYCH FACHOWCÓW PRAWA I NIE ZNAJĄCYCH SIĘ NA POLITOLOGI ROBI ZADYMĘ ULICZNĄ I PODBURZA DO NIENAWIŚCI ......A DZIENNIKARZE ROZKRĘCAJĄ TĄ SPIRALĘ BO WIEDZĄ ZE ZA WIDOCZNE USŁUGI PRZEZ 8LAT BĘDĄ WYDALENI NA DRUGI KRĄG. CZAS TO POZAMIATAĆ I PO DYSKUSJI O TK

    Odpowiedz