Siemoniak o uchwale ws. TK: Nie wiem dlaczego muszą zapadać w ciągu kilku godzin, późną nocą

25.11.2015, 21:54; Aktualizacja: 25.11.2015, 22:08
Poseł PO Tomasz Siemoniak

Poseł PO Tomasz Siemoniakźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Prawo i Sprawiedliwość nie przejmuje się sejmowymi procedurami - przekonuje Tomasz Siemoniak z PO. Były wicepremier mówił o tym w TVP Info, po ogłoszeniu przerwy w obradach Sejmu, który proceduje projekty uchwał PiS o stwierdzeniu nieważności wyboru pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego:

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR

Reklama

Komentarze (5)

 • Też mi coming out, zupełnie niepotrzebny,(2015-11-26 09:58) Zgłoś naruszenie 00

  Siemoniaku, wszyscy już wią* żeś głąb, nie musisz o tym szeroko informować opinii publicznej.

  Odpowiedz
 • Precz z pisranskimi bandziorami(2015-11-26 00:05) Zgłoś naruszenie 00

  Kazdy bandyta dziala w nocy.

  Odpowiedz
 • kp(2015-11-26 05:31) Zgłoś naruszenie 00

  Jak PO PSL w nocy próbowali opylić Lasy Państwowe , to pełna cisza.
  Zero refleksji Siemioniaka i innych.

  Odpowiedz
 • POtriota(2015-11-26 06:02) Zgłoś naruszenie 00

  otóż tłomaczę matołki, dostajecie taką kasę, że powinniście tam siedzieć 24h i z***ć, a za każde jęknięcie 10% mniej, sami przecież taką zasadę stosujecie we własnych biznesach zatrudniając innych

  Odpowiedz
 • Mark(2015-11-26 01:40) Zgłoś naruszenie 00

  Przysłuchiwałem się z uwagą debacie w sprawie uchwały dot. anulowania wyboru sędziów TK z czerwca 2015.
  Wybrano ich, przynajmniej dwóch ostatnich, których kadencja upływa w grudniu, jak przyznał sam b.prezes TK Zoll z naruszeniem prawa. Oczywiście dodał,że jest to zamach na "państwo prawa" jakby zapomniał, że to TK ingerował po wielokroć w uchwalanie ustaw mając jedynie prawo do badania zgodności uchwalanych ustaw z Konstytucją. Np. wnikając ostatnio w w ustalenia kwoty wolnej od podatku / toż to prawo parlamentu !!! /, wcześniej w sprawie OFE, wcześniej w sprawie lustracji itd., itd. A więc uzurpował sobie TK prawo określania
  jak ma procedować Sejm i Senat. Teraz wspomniano,że to Rzepliński, prezes TK konsultował ustawę o wyborze sędziów z posłami Koalicji itd., stając się stroną i po "właściwej stronie". I co więcej - gwałtu , rety wołają z "nowej PO" czyli platfuso-podobni z "nowoczesnej" / wicemarszałkiem Sejmu wybrano żonę byłego lidera Ślaskiej PO Dolniaka/, że to jest zamach, chociaż przyznaje sam Petru, najpierw to PO zrobiła zamach, a teraz PiS nową ustawą, ale "Nowocześni" już nie krytykują pobratymców z PO, lecz PiS, że to PiS łamie prawo itd, itd. Przywrócenie stanu sprzed zamieszania już ich nie obchodzi. A tam w TK byli tylko sędziowie rekomendowani przez PO i PSL. w 15-stce jest tylko sędzina Liszcz i dzieje się larum; wołają PO i platfuso-podobni z Nowoczesnej. Udają,że nie rozumieją, że sędziowie są "niezależni", obiektywni i wiedzą doskonale,że tak nie jest. zamiast walczyć o racjonalny parytet wrzeszczą ; ratunku!!!
  Słowem kpina. I druga sprawa. Dzielni sędziowie TK, byli prezesi wybierani przez UW, SLD, PSL a ostatnio przez ich kontynuatorkę PO toż to ludzie tylko jednej opcji - lewacko-liberalnej. Czas to zmienić!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie