Prezydent w rozmowie z radiową Jedynką zaznaczył, że sam list od niego jeszcze nie dotarł, ale nie wpłynie na jego zdanie. "Nie widzę powodów do zmiany decyzji, dlatego że jest możliwość realizacji wszystkich konstytucyjnych postanowień w powiązaniu z wykonaniem obowiązków pani premier, także jeżeli chodzi o Radę Europejską. To raczej jest kwestia jakiś wewnętrznych problemów w Platformie, a nie kwestia tego, że tutaj są jakieś ograniczone konstytucyjne możliwości" - dodał prezydent.

Prezydent powtórzył, że sam przepływ informacji między rządem a jego kancelarią nie był najlepszy. Tłumaczył, że informacja szczegółowa z MSZ do Kancelarii Prezydenta dotarła w czwartek wieczorem, "w wyniku kilkukrotnych monitów moich współpracowników, żeby to nadesłano". Wtedy decyzja o pierwszym posiedzeniu Sejmu była już znana. 

Termin nieformalnego szczytu na Malcie poświęconego imigracji, zbiega się w czasie z wyznaczonym przez prezydenta pierwszym posiedzeniem Sejmu. Na nim premier musi złożyć dymisję. W związku z tym poprosiła o o przedstawienie polskiego stanowiska na unijnym szczycie rząd Czech