Friedman: Polska będzie potęgą w regionie - powodem słabość Rosji

29.10.2015, 13:05; Aktualizacja: 29.10.2015, 13:06

Polska będzie znaczącą potęgą w regionie; są dwa powody, dla których tak się stanie - słabość Rosji oraz uzależnienie niemieckiej gospodarki od eksportu towarów - mówi PAP amerykański politolog George Friedman.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (2)

 • KALIF(2015-10-29 13:58) Zgłoś naruszenie 00

  PO NAS CHOĆBY POTOP
  Koalicja PO – PSL pozostawia po sobie nie tylko ogromną dziurę w budżecie państwa, ale także rozbudowany aparat biurokratyczny oraz armię urzędników na wszystkich szczeblach władzy. Na rok 2016 ekipa Ewy Kopacz zaplanowała najwyższy w historii deficyt, przekraczający 54 miliardy złotych. To poważny problem dla nowej ekipy. Z kolei dług publiczny Polski wynosi obecnie już blisko bilion złotych. To około 30 tys. zł na każdego obywatela.
  Tylko w roku 2015 potrzeba około 155 mld zł na obsługę długu publicznego. To jest połowa dochodów państwa, a jest to wydatek nierozwojowy Z tym wszystkim będzie musiał zmierzyć się nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości.

  Odpowiedz
 • Przecież to proste(2015-10-30 06:44) Zgłoś naruszenie 00

  Co za bzdury, niby dlaczego Polska ma być silna z powodu dużego eksportu gospodarki niemieckiej. Z powodu dużego eksportu to Niemcy stają się coraz silniejsi a przypominam, że państwa są m. in. wtedy silne, kiedy mają słabszych od siebie sąsiadów. Rosja natomiast jest słabsza niż mogłaby być, ale to nie oznacza, że Polska będzie mocarstwem. Myślę, że w rozgrywce USA z Chinami i ISIS Rosja będzie amerykanom potrzebna, więc bez wahania poświęcą nas dla dobrych z nią relacji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie