Dziś program PSL z kobietami w roli głównej zaprezentował szef ludowców Janusz Piechociński . Ludowcy obiecują tworzyć państwo przyjazne rodzicielstwu,promować aktywność kobiet i zrównać praw kobiet i mężczyzn-na przykład w prawie pracy, gdzie z urlopów rodzicielskich korzystają głownie kobiety.Szef ludowców zapewniał, że te zadania dla nowoczesnej polski trzeba podejmować razem i solidarnie, a nie w konflikcie pokoleń czy konflikcie płci."Z dumą i satysfakcją informuję, że polityka coraz bardziej jest kobietą - tak jak i gospodarka" - powiedział lider PSL.

Janusz Piechociński zastrzegał, że panie z PSL w czasie trudnej kadencji wykazały sie wielką pracowitością i determinacją, dlatego nie będą po wyborach spychane do drugiego szeregu.

Elżbieta Seredyn - wiceminister pracy i polityki społecznej liczy na to, że uda się jej zrealizować program-choć wystartowała w Lublinie z ostatniego miejsca na liście swojej partii. Wiceminister pracy i polityki społecznej zapewnia, że będzie wprowadzać rozwiązania ważne dla ludzi, w dziedzinie polityki rodzinnej i społecznej.Wśród jej propozycji są żłobki za złotówkę i obowiązkowe obiady w stołówkach szkolnych dla wszystkich uczniów. Proponuje tez podwyższenie świadczeń dla matek samotnie wychowujących dzieci i dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Kandydująca w okręgu podwarszawskim Dorota Stalińska wierzy, że polityce potrzeba lepszej i milszej twarzy - dlatego jest gotowa pomóc w tym kolegom - posłom jak tylko zostanie wybrana. Aktorka proponuje wszystkim posłom szkolenia z zakresu kultury komunikacji "Abyśmy przestali epatować wszystkich chamstwem trybuny sejmowej - ale chyba te zajęcia musiałyby być obowiązkowe... " - powiedziała Dorota Stalińska.

Aktorka jednak zapewnia, że startuje z list PSL głównie po to aby kontynuować to, co robiła w swoim powiecie- walczyć przede wszystkim o bezpieczeństwo na drogach.
Wybory parlamentarne juz 25 października