Kaczyński wyjaśnił, że większość parlamentarna jest potrzebna, aby zmieniać Polskę. Jego zdaniem, potrzebna jest przebudowa władzy wykonawczej, reforma sądownictwa i dyplomacji, a także dokończenie zmian w służbach mundurowych. Kaczyński dodał, że Polska "zwija się" demograficznie.

Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, aby Unia pomagała jej w rozwoju. Jego zdaniem, Unia powinna być wspólnotą wolności - związkiem równych i suwerennych państw. Powinna też bronić wolności w świecie. Kaczyński podkreślił, że europejskość nie powinna być przeciwstawiana polskości i polskiej tradycji. Dodał, że Polska powinna wnieść do Europy zasadę Unii Lubelskiej: Równi z równymi, wolni z wolnymi.

Prezes PiS oświadczył, że Polska musi być sprawiedliwa. Do sukcesu wyborczego potrzebna jest jednak mobilizacja społeczna - powiedział Jarosław Kaczyński. Dodał, że trzeba wygrać nie tylko z Platformą Obywatelską, ale też z tymi, którzy biegną jej na pomoc. Prezes PiS podkreślił, że Polsce potrzebny jest rząd, który będzie współpracował z prezydentem Andrzejem Dudą. Takim rządem będzie rząd Beaty Szydło. Głosujcie na listę numer jeden! To jest przyszłość dla Polski! - powiedział Jarosław Kaczyński.