Trzaska-Wieczorek dodała, że Bronisław Komorowski będzie chciał wysłuchać opinii wicepremiera dotyczących sytuacji po publikacji i ewentualnych propozycji działań. Będzie także chciał się dowiedzieć, czy koalicja jest wystarczająco zdolna do wzięcia odpowiedzialności za funkcjonowanie państwa.

Rzecznik PSL Krzysztof Kosiński powiedział IAR, że spotkanie odbędzie się z inicjatywy prezydenta. Ocenił, że jest ona cenna i potrzebna, bo - jak mówił - sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna i tego rodzaju konsultacje mogą wpłynąć na nowe rozwiązania, które być może załagodzą sytuację. "No to liczymy" - dodał.

Dzisiejszy "Wprost" zamieszcza stenogramy rozmów między innymi ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Miał on w rozmowie z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim stwierdzić, że "polsko-amerykański sojusz jest nic nie warty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa". Jak dodał, "problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość" - ocenił.