50 mld zł rocznie wydajemy na nieudolną politykę prorodzinną

autor: Grzegorz Osiecki16.12.2013, 07:12; Aktualizacja: 16.12.2013, 10:42
Krzysztof Kwiatkowski

Krzysztof Kwiatkowskiźródło: Newspix
autor zdjęcia: Mateusz Baj

 Nie działa, a kosztuje więcej niż wojsko. NIK skontroluje, dlaczego te pieniądze nie przekładają się na wzrost liczby dzieci

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (48)

  • ggg(2013-12-16 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe ile to śledztwo będzie kosztować? Dajcie tę kasę dzieciom

    Odpowiedz
  • bvg(2013-12-16 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    kwiatkowski jak wszedl do nik-u to sie przestraszyl, wszedzie korupcja az smierdzi- od czego zaczac na czym skonczyc-oto jest pytanie

    Odpowiedz
  • Anna(2013-12-16 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    aaa
    To jest świństwo to wspólne opodatkowanie. Korzystają tylko bardzo bogaci.
    Posłowie zrobili ustawę pod siebie, bo oni maja duże dochody, więc po rozliczeniou z żonami mają duże zwroty.Biedni nie mają z czego odpisać ulgi nawet na dwoje dzieci.

    Odpowiedz
  • Jacek Bujak(2013-12-16 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Główną powinnością zawieranego małżeństwa jest przekazywanie życia . Po to nas stworzył Bóg. Dotyczy to wszyskich , tak biednych jak i bogatych. Nie sprowadzajcie rodzenia potomstwa do finansów.

    Odpowiedz
  • jazzy(2013-12-16 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Ale po co kontrola? wszyscy ci którzy pozostają bliżej 'prawdziwego życia' a nie latają w obłokach wyższych sfer doskonale wiedzą czego brakuje - pracy dla młodych, stabilizacji która zapewniłaby im jaki taki start w zakładanie rodzin. Bez stałego (jeśli w ogóle jakiegoś) zatrudnienia, bez własnego mieszkania, z brakiem miejsc w publicznych żłobkach i przedszkolach... gdzie trafiają wspomniane w artykule pieniadze???

    Odpowiedz
  • roberto(2013-12-16 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    witajcie to co piszecie jest prawdą tak jest w tym kraju ciężko żyć samemu jeżeli widzisz i myślisz to nie popełnisz tego błędu i nie będziesz wiązał się z kimś aby pogorszyć swoje życie nie mówiąc już o niewinnych dzieciach

    Odpowiedz
  • filopolityk@gazeta.pl(2013-12-16 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Brak stałego zasiłku dla bezrobotnych który zabezpiecza rodzinę przed utratą pracy a i mobilizuje do przedsiębiorczości i człowiek się nie zubaża pozostając trwale bezrobotnym. Brak opieki dla ludzi niepełnosprawnych i chorych, brak takich domów i zabezpieczenia w domach a także odbieranie pomocy osobą które się opiekują takimi osobami. Brak odliczeń na pomoce naukowe dla dzieci(ksiązki i artykuły szkole bardzo drogie).Brak mieszkań dla młodych człowiek najpierw się musi zestarzeć żeby zarobić na coś swojego(za co i tak będzie płacił podatki) zanim bezie mógł zacząć rozwijać siebie i rodzinęI wiele innych, których w krajach rozwiniętych nie brakuje.

    Odpowiedz
  • czesio(2013-12-16 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    "NIK skontroluje, dlaczego te pieniądze nie przekładają się na wzrost liczby dzieci" - bo żadne się nie przekładają i nigdy nie będą przekładać - niech sobie może NIK zobaczy w których krajach jest najwyższy przyrost i puknie się w głowę z tym rozdawaniem pieniędzy...

    Odpowiedz
  • Lex(2013-12-16 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Przestancie mi tu fanzolic o 50 mld. To chyba od początku transformacji i to w starych złotych. Kto ma dzieci ten wie. Komplet podrecznikow do szkoły to nieraz 1k PLN, jak ktoś ma 3 dzieci to niech sobie policzy. I do tego co roku nowe bo dyrektor szkoły w lape bierze od wydawcow i co roku inne wymagania. Czy w tym sejmie i urzędach naprawdę tacy debile siedza, ze musza powolac do tego speccjalna komisje. Czy może robia to tylko dlatego aby kolega zgarnal kontrakt i odpali im dole? Bo mi już slow brak. Mieszkam w UK i nie mam najmniejszego problemu w wychowaniem 3 dzieci mimo, ze zona nie pracuje a tylko zajmuje się domem. Pozdrawiam zrowych na umyśle!

    Odpowiedz
  • guru122(2013-12-16 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    Tak długo jak będziecie w Polsce głosować na postesbeckie pseudoelity typu PO, PIS, PSL, SLD, tak długo w Polsce NIC się nie zmieni. Dla tych "elit" władza jest fetyszem samym w sobie, dla tych "elit" władza jest po o by się "dorobić" na garbie społeczeństwa, a nie by temu społeczeństwu, temu krajowi coś dać od siebie. Takiście sobie Polacy system wypracowali po 89` roku. Samoście sobie winni. Zacznijcie w końcu wymagać od swojej tzw. "klasy " politycznej, to w końcu sięcoś ruszy. Politycy MUSZĄ czuć na sobie bat społeczny, inaczej będzie takie sobiepaństwo jakie macie teraz.

    Odpowiedz
  • xzcar(2013-12-16 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    50mld-gdzie te pieniadze, nastepny przekret

    Odpowiedz
  • matkapolka(2013-12-16 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    jaka polityka prorodzinna???jestem mamą małej dziewczynki (rocz. 2012) i prócz wypowiedzenia z pracy nie dostałam żadnej pomocy od państwa...z drugiej strony zauważyłam że jak tylko ktoś się zgłosi po taką odbiera mu się dziecko...!!!

    Odpowiedz
  • Ola(2013-12-16 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    czy przypadkiem autorowi artykułu nie pomieszały się mld z mln ?

    Odpowiedz
  • anka(2013-12-16 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    50 mld?- jedna czwarta na świadczenia -reszta na pensje i dodatki dla urzędasów!!!

    Odpowiedz
  • S-w(2013-12-16 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Kwiatkowski, skąd pan wziął te 50 mld zł? 50 mld zł rocznie?
    Jeżeli tak, to natychmiast wrócić do poprzednich wysokości VAT,anulować te niby prorodzinne ustawy, (nie zasłaniać się bzdurnymi dyrektywami UE).
    Poczytać ww komentarze, gdyż wiele z nich jest słusznych, a nie udawać , że znowu o coś się "walczy".

    Odpowiedz
  • nikon(2013-12-16 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czy oni udają głupich czy naprawdę nimi są. Przecież nawet chłop oderwany wiązką granatów od pługa wie dlaczego w Polsce tak mało rodzi się dzieci. Pan prezes NIK-u niestety tego nie wie i musi zrobic jakieś badania. To już nie jest nawet żałosne z tego można się już tyllko śmiac.

    Odpowiedz
  • inski(2013-12-16 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    W tym roku urodziłam dziecko. Zanim zaszłam w ciążę byłam bezrobotna. Nie z wyboru - małe miasto, duże bezrobocie - pracowałam ale krótko. A czekać z macierzyństwem żeby była praca a potem macierzyński to ile można? Czekałam 1,5 roku i dałam sobie spokój. Zaszłam w ciąże i od naszego państwa dosłownie nic mi się nie należy. Na szczęście mąż pracuje w Niemczech - ja jestem w Polsce i dzięki temu że tam pracuje i płaci podatki dostałam macierzyński jako bezrobotna matka - 1200 zł przez rok, dostanę 750 zł co miesiąc na dziecko tak po prostu do ukończenia przez dziecko 18 roku życia - nie muszę podawać dochodów. Ja nadal szukam pracy i jak na razie cisza. Jeżeli się nic nie poprawi to wyjadę, bo u nas nie ma i nie będzie polityki prorodzinnej ani pracy z odpowiednim wynagrodzeniem.

    Odpowiedz
  • stach(2013-12-17 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Polityka socjalna w Polsce nie istnieje dostają za urzędasy nie mający o tym pojęcia to dno

    Odpowiedz
  • kaja(2013-12-17 06:46) Zgłoś naruszenie 00

    Kto przy zdrowych zmysłach bedzie rodził dzieci w tym zlodziejskim kraju. Polki rodzą poza granicami naszego kochanego kraju i tam ukladaja sobie zycie. Pomoc nie jest kierowana tam gdzie powinna. Kto utrzyma rodzine nawet za 2000 zł miesiecznie? To jest niemozliwe. Rodzi przeważnie patologia, która nawet podatku sobie nie odliczy, bo niby z czego?

    Odpowiedz
  • lilka(2013-12-16 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jako pracownik MOPS z wieloletnim stażem mam jedna propozycję .Do rodzin gdzie występuje problem z alkoholem narkotykami nie może trafiać pomoc w formie gotówkowej !!! Bo zawsze zostanie zmarnowana Nie może to być tez pomoc w postaci produktów bo je sprzedadzą na wódę. Takie osoby powinny mieć pomoc jedynie w formie gotowych posiłków.
    Nie może tak być że samotna osoba ma mieszkanie 100 m w starej kamienicy za którą płaci miasto, bo "ona tam mieszka 40 lat" i nie chce się zgodzić na przeprowadzkę (pomimo że ma rentę lub emeryturę) a i tak dostaje dopłatę do mieszkania pieniądze na węgiel etc.
    W tym czasie młode małżeństwo z 3 dzieci gnieździ się w 1 pokoju pomimo że oboje pracują a jedynym ich problemem jest bieda wynikająca z niskich zarobków.
    Niestety obecny system jest koszmarnie niewydolny i produkuje jedynie kolejne generacje pasożytów którzy nigdy nie skalali się pracą.
    Olbrzymie pieniądze są marnotrawione na idiotyczne pseudoprogramy EFS bezmyślne szkolenia z „asertywności” i innych ******* a to czego potrzeba wielu osobom to jedynie nieduża pożyczka na rozwój własnej działalności (zakup towaru, nabycie komputera z programami)

    Odpowiedz