Jacek Protasiewicz, uważany za człowieka Tuska, ponownie wygrał we Wrocławiu - regionie kojarzonym z Grzegorzem Schetyną. Zdaniem europosła to dowód na to, że PO jest żywą partią i żaden wynik nie jest do przewidzenia. Jest jednak przekonany, że pogląd premiera na strategię partii na najbliższe lata jest popierana przez większość członków. 

Zdaniem Wojciecha Olejniczaka z SLD Donald Tusk postanowił jeszcze przed wyborami parlamentarnymi rozprawić się ze swoimi przeciwnikami wewnątrz partii. Tak, żeby po ewentualnych wyborach parlamentarnych nie mieć opozycji i nie martwić się o to, że kilku posłów opuści szeregi ugrupowania, przez co straci ono większość. 

Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu zauważa, że Tusk na razie wygrywa, ale walka się jeszcze nie skończyła. W wyborach regionalnych Grzegorz Schetyna może zadać Tuskowi bolesny cios. Również Tadeusz Cymański uważa, że to jeszcze nie koniec walki w Platformie. Zdaniem polityka Solidarnej Polski tam jeszcze są silni zawodnicy, chociażby właśnie Grzegorz Schetyna. Uważa jednak, że to dobre dla tego ugrupowania. To ważne, żeby w partii była rywalizacja, ale żeby nie była ona wyniszczająca. 

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman uważa, że wybory powiatowe w Platformie są nieistotne. Trzeba poczekać na elekcje w regionach. Uważa jednak, że Schetyna ma w rękawie jeszcze kilka dobrych kart. Wybory w Platformie Obywatelskiej w powiatach potrwają do dzisiaj. Między 21 a 27 października, Platforma Obywatelska będzie wybierać szefów regionów. Proces wyborczy w PO zakończy się 23 listopada krajową konwencją.