Prezes Federacji Futbolu Ukrainy Anatolij Końkow powiedział, że dzięki temu mecz z Polską 11 października nie odbędzie się przy pustych trybunach. Zaapelował też ponownie do ukraińskich kibiców, aby unikali zachowań, które doprowadziły do nałożenia sankcji.

Dołączył do tego apelu honorowy prezes Federacji i wiceprezydent UEFA Hryhorij Surkis. „Jeśli to, co było na stadionie we Lwowie, powtórzy się, nic dobrego nas nie czeka” - podkreślił. Pozwolenie FIFA na wpuszczenie kibiców na mecz w Charkowie określił mianem „cudu”.

W piątek organizacja oświadczyła, że Ukraina zostanie ukarana za zachowanie kibiców w czasie meczu z San Marino na początku września. Na trybunach pojawiły się bannery z napisami SS-Hałyczyna, a jeden z kibiców miał koszulkę z numerem 88. Miał także zostać obrażony piłkarz brazylijskiego pochodzenia grający w barwach Ukrainy. FIFA zadecydowała, że za karę mecz z Polską odbędzie się przy pustych trybunach, a na lwowskim stadionie do 2018 roku włącznie nie zagra ukraińska reprezentacja.