statystyki

Wszyscy przeciw wszystkim: Dlaczego Polacy się nienawidzą?

autor: Mira Suchodolska27.09.2013, 18:00
Podział polityczny, spór o kształt Polski, jej rozwój i politykę zagraniczną skanalizował się w prostym podziale – my i oni.

Podział polityczny, spór o kształt Polski, jej rozwój i politykę zagraniczną skanalizował się w prostym podziale – my i oni.źródło: ShutterStock

Mohery z lemingami, platfusy z pisiorami. Warszawa z resztą Polski. Szkoła ze szkołą, klasa z klasą. Młodzi ze starymi. Psiarze z kociarzami. Każdy powód jest dobry, żeby się nienawidzić. Animozje polskie nie mają granic. Ani końca

Wszyscy wiedzą, że mohery to straszne pisiory. Zacofane, niewychodzące z kruchty, cierpiące na zbiorową paranoję i manię prześladowczą. Wierzą w kreacjonizm i zamach smoleński. Chcą przywrócenia kary śmierci, by skazywać na nią homoseksualistów oraz lewaków. Z kolei lemingi to ohydne platfusy. Mają skłonność do zdrady i absolutną niezdolność do samodzielnego wysnuwania logicznych wniosków bez pomocy SMS-ów od szefa i bez przeglądania „Newsweeka”. Chodzi im tylko o pełny brzuch i seks. Aby to osiągnąć, sprzedadzą matkę i ojczyznę UE.


Pozostało 95% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (12)

 • Polska...(2013-09-29 09:55) Zgłoś naruszenie 131

  ...to piękny kraj ale bez społeczeństwa.

  Odpowiedz
 • Bert(2013-09-27 19:34) Zgłoś naruszenie 111

  Odpowiedź jest prosta. Bo sobie skrajnie nie ufają. A czemu. Bo zbyt wiele razy zostali oszukani i widzą,że oszustwo, chamstwo i bezczelność popłaca. A jak to zmienić. Ciężka sprawa. Trzeba zacząć myśleć i mówić inaczej niż dotychczas. Stanąć w prawdzie. Również w rywalizacji. Grać fer.
  Niestety, to państwo musi być gwarantem sprawiedliwości i przestrzegania reguł i to od jego naprawy należy zacząć. Ale żeby je naprawić, trzeba mądrze wybrać władze. Kandydat ma coś za uszami, jakieś luki w życiorysie - dziękuję, następny proszę. Już nie tylko dobry garnitur, opalenizna i gładka gadka jak to będzie robił nam dobrze, gdy go wybierzemy. To już mamy przećwiczone - z jakim skutkiem - każdy nie umoczony to widzi.

  Odpowiedz
 • obserwatorka(2013-11-27 23:43) Zgłoś naruszenie 61

  nie można tego czytać bez zażenowania. to ,my Polacy?. nie wiem co trzeba by było zrobić w naszej ojczyżnie ,by Polacy zaczęłi być braćmi. Jest to żeujące wobec innych narodów. Może trzeba zwołać pospolite ruszenie . a władzę oddać społeczeństwu...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dziadek Franek(2013-09-30 00:20) Zgłoś naruszenie 40

  GP zachłystuje się trwogą, że "wszyscy przeciw wszystkim". Ale:
  Aby uzyskać dostęp do artykułu, wyślij SMS o treści: KD.ARTYKUL na numer: 7255
  koszt SMS'a to 2 zł + VAT.
  Nie wykupiłem, nie dlatego że 2 zł, ale dlatego że nie mam zamiaru płacić za bycie manipulowanym. Bo kto, jak nie media wykształtowały ten nienawistny, wobec każdego, sposób bycia. - Niema dnia, aby z euforią nie opisywano jakiegoś draństwa, oszukaństwa, czy zboczeństwa, które we wrażliwych i zahukanych warunkami osobach wywołują odpowiednie odczucia.
  Najwięcej sensu oddają tu jednak komentarze.
  "Bert" i "zadowolony" znaleźli się akurat w nurcie tych manipulacji zauważyli", tak jak sugerują media, że Polacy to moherowaty motłoch, któremu nic się nie chce. Natomiast "a" wszedł w typową rolę nienawistnego obszczekiwacza PiS, o Rydzyka i agentów Watykanu. Z treści wygląda na to, że jest użytecznym idiota albo opłacanym prowokatorem, ponieważ mało-który normalny Polak tak myśli.

  Odpowiedz
 • a(2013-09-28 10:17) Zgłoś naruszenie 20

  Sędziowie sobie ułatwiają życie aż do krzywdy drugiego człowieka włącznie. Nie chcą pisać uzasadnień ale kasę chcą brać. Wiec przewlekają postępowanie na maksa i aby tylko umorzyć. Najlepsi w umarzaniu są prokuratorzy i sędziowie karniści. Za to w politykę lubią się bawić - szczególnie prokuratorzy i chcą brać i emer. prokuratorskie i diety poselskie - Sejm musiał wygasić ich mandaty. Tacy są ludzie PiS i wielu na nich głosuje. Gdy się słucha oszustów np. T Rydzyka, agentów Watykanu, PiS i ufa lewicy i prawicy, którzy kraj Watykanowi stale sprzedają i daję z budżetu co nie ich - to co może zrobić wynędzniały, wolny, bezrobotny Polak mający zapewnione mieszkanie pod chmurką?

  Odpowiedz
 • tzi(2014-07-04 10:33) Zgłoś naruszenie 10

  na dręczące was kwestie poszukajcie odpowiedzi w swoich selfies , elfy i eloje .

  Odpowiedz
 • ultrafiolet(2015-12-18 19:18) Zgłoś naruszenie 10

  hahaha. 2 zl za artykuł. Blogowy...

  Odpowiedz
 • zadowolony?(2013-09-28 08:22) Zgłoś naruszenie 11

  Bert pięknie napisał, bo taka jest prawda. Problem jednak jest taki, że ci bezinteresowni,sprawiedliwi rzetelni... , którzy godnie pełniliby swój urząd nie garną się zbytnio do rządzenia bo to nie łatwy chleb. Jeśli już się tego podejmą to szybko się "wypalają" bo w wielu sytuacjach przepisy są po przeciwnej stronie logiki, gospodarności itp. A jeszcze jak dodamy zawiść, głupotę i zacofanie to "ręce opadają". Mnie się trochę udało zrobić coś dla innych dla misji jakiej się podjąłem i ciesze się, że mogę wielu mówić i odpowiadać"dzień dobry" ,ale mieszkam w starej "chałupie", jeżdżę starym autem i konto mam zerowe, bo tak mi państwo wynagradzało wg tabel , nieprzespane noce i codzienny wysiłek.

  Odpowiedz
 • Anna(2016-11-03 14:46) Zgłoś naruszenie 00

  Nie dam 2 zl za reszte artylulu, bo jest to wredna manipulacja.

  Odpowiedz
 • Wrażliwy(2017-02-14 22:29) Zgłoś naruszenie 00

  Próba analizy stanu permanentej nienawiści nie koniecznie skończy się sukcesem w postaci wniosków jednoznacznych. Gdy zastanawiam się jak pomóc dobrym Polakom(?) to decyzję komu i jak pomóc opieram na wnioskach z obserwacji. Tych historycznych też. I wtedy powstaje pytanie o sens celowości działań humanitarnych. Tzn jaki rodzaj i stopień pomocy jest najlepszy. Niezwykle ciekawe jest dlaczego dochodzi do sporów wewnętrznych przez niektórych podnoszonych do rangi wojny polsko-polskiej. Jak temu przeciwdziałać. A może potrzeby ducha i/lub innej wiedzy nie są zaspokojone.Może potrzeba coś wyjaśnić.Np co niektórzy powinni robić a czego nie robić i dlaczego.

  Odpowiedz
 • emi(2017-10-24 12:40) Zgłoś naruszenie 01

  Ciekaw jestem dlaczego Polakom nieustannie się wmawia że są kłótliwi? Wystarczy poszperac w sieci, żeby znależć badania z których wynika, że nie jestesmy bardziej kłótliwi niż inne społeczeństwa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie