Rzecznik resortu sportu dodaje w rozmowie z IAR, że kontrakty zostały podpisane w 2008 roku. Podpisywała je ówczesna rada nadzorcza spółki. Na jej czele stał minister Adam Giersz.

Ministerstwo nie próbowało renegocjować umowy w momencie kiedy resort objęła Joanna Mucha. - "W listopadzie 2011 roku zostało niewiele czasu do samego turnieju. Prace były bardzo zaawansowane, a czasu pozostawało bardzo mało. Trudno było na tym etapie renegocjować kontrakty" - mówi rzecznik resortu.

Katarzyna Kochaniak podkreśla, że obaj prezesi zostali pozytywnie ocenieni przez radę nadzorczą. Stąd nagrody. - "Wiemy doskonale, że Euro było sukcesem i w dużej mierze był to także sukces spółki PL.2012. Nie możemy powiedzieć, że to była źle wykonana praca. Wręcz przeciwnie, była wykonana bardzo dobrze" - podkreśla rzecznik ministerstwa sportu.

Premie wypłacone przez ministerstwo sportu zostały przyznane za przygotowania i pracę przy projekcie Euro 2012. Szef spółki PL.2012 Marcin Herra otrzymał dokładnie 1.330.436 złotych, a wiceprezes Andrzej Bogucki 1.307.713 złotych.