Marek Siwiec podkreśla, że teraz jeszcze trwają intensywne prace nad programem, który w dużym stopniu wynika z prac konwersatorium, jakie prowadził Aleksander Kwaśniewski. Natomiast zaraz po wakacjach zostanie zorganizowane publiczne zgromadzenie i wówczas program przedstawi były prezydent. Taka jest logika kampanii wyborczej - zauważa Siwiec.

Niebawem zostaną powołani pełnomocnicy wojewódzcy, ale część działań będzie toczyła się w przestrzeni wirtualnej - zaznacza Marek Siwiec. Europę Plus trzeba budować od fundamentów, ponieważ zwieńczenie już jest czyli były prezydent - dodaje europoseł.

Wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa i rozpocznie się poszukiwanie zwolenników. Natomiast, gdy trzeba będzie mówić o osobach, które staną na czele list wyborczych wówczas aktywnie do działań włączy się Aleksander Kwaśniewski - zapewnia Marek Siwiec.

Europa Plus to projekt przygotowany przez byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, europosła Marka Siwca i posła Janusza Palikota. Projekt zakłada tworzenie lewicowych list do przyszłorocznych eurowyborów.