Szef rosyjskich lekarzy ze Smoleńska: Nie oczekiwaliśmy bohaterskich czynów od Polaków. Sami się zresztą nie wyrywali

13.10.2012, 12:55; Aktualizacja: 13.10.2012, 13:32
Katastrofa smoleńska: Szczątki prezydenckiego samolotu.

Katastrofa smoleńska: Szczątki prezydenckiego samolotu.źródło: Newspix
autor zdjęcia: PAWEL CIECIERSKI

Szef rosyjskich lekarzy, którzy brali udział w identyfikacji ciał ofiar katastrofy polskiego TU154 w Smoleńsku, zapewnia w wywiadzie dla "Newsweeka", że nie było żadnych zatargów pomiędzy polskimi i rosyjskimi ekipami. Wiktor Kołkutin zaznacza jednak: "Nikt od Polaków nie oczekiwał bohaterskich czynów. Zresztą sami się do nich specjalnie nie wyrywali".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • mondry(2012-10-14 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Trepie, jeśli masz wątpliwości co do swego stanu umysłowego, to Ci pomogę i je rozwieję - tak, jesteś głupi.

    Odpowiedz
  • Bert(2012-10-14 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo jagodo ! Brawo Ktosiu ! Czy jeszcze ktoś z partii miłości ma coś mądrego do dodania.

    Odpowiedz
  • Ktosia(2012-10-14 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktos z polskich rodzin byl laskaw podziekowac Rosjanom za te brudna robote ktora wykonywali na miejscu zdarzenia ,zbierajac smierdzace szczatki szacownych Polakow Ja chyle czola przed rosyjskimil lekarzami i innymi pracownikami ktorzy musieli tam pracowac

    Odpowiedz
  • bob(2012-10-14 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    niech się ruskie nie wpie...ją swoje zrobili

    Odpowiedz
  • trep(2012-10-14 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo chciałbym uwierzyć, że akurat własnie pasażerowie czołowego przedziału pasażerskiego mieli straszliwego pecha, że coś ich poszatkowało, a przy okazji zabrało gdzieś w siną dal dach samolotu znad ich głów. Po prostu marzę, żeby ktoś mnie o tym przekonał.
    Może jestem głupi, ale problem jednak w tym, że jak na złość, to co "myślą i mówią wyznawcy Kaczolandu z antkiem policmajstrem na czele" wydaje mi się konkretne, logiczne i spójne. A znów wersja oficjalna, z tytanową brzozą na pierwszym planie, wybaczcie mi głupolowi, - niestety, nie.

    Odpowiedz
  • jagoda(2012-10-14 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram Pana b.Prezydenta Lecha Wałęsę, należało skremować wszystkie szczątki ofiar katastrofy smoleńskiej i pochować w zbiorowej mogile.

    Odpowiedz
  • MARO do trepa i jnnych(2012-10-14 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    kolego radzę się wybrać do prosektorium i zobaczyć zwłoki z wypadku samochodowego po zderzeniu czołowym,a to podobna prędkość tylko trochę większa siła bezwładność bo samolot ma trochę większą masę własną i nie koniecznie wszystko co myślą i mówią wyznawcy Kaczolandu z antkiem policmajstrem na czele nie musi być prawdą to jest oczywista oczywistość

    Odpowiedz
  • karol wielkitrepie(2012-10-14 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego nacelny sledczy antek macizrewicz uciekl z miejsca wypadku takie przypadki podlegaja surowej karze

    Odpowiedz
  • trep(2012-10-13 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    "Ciała były bardzo rozdrobnione". Wg wersji MAK i komisji Millera - po twardym lądowaniu samolotu z prędkościa ok 250 km/h. Ciekawe jak to było możliwe.
    Przypomina się stary dowcip o zatonięciu amerykańskiej łodzi podwodnej i załodze góry lodowej odznaczonej Orderami Lenina.

    Odpowiedz
  • do 6(2012-10-13 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    ama sie skremuj ze swoja głupotą

    Odpowiedz
  • AnnA(2012-10-13 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    Ciała były rozdrobnione...mam szacunek dla wszystkich, którzy podjęli się pracy przy identyfikacji zwłok. Ludzie, trochę wyobraźni ! Czy w ogóle wyobrażacie sobie, jak to wyglądało ? Jaki unosił się zapach, jak wyglądały szczątki...krew, błoto, fragmenty ciał, ubrań...Trzeba wyjątkowego braku wyobraźni, żeby nie brać pod uwagę możliwości przemieszania szczątków, a tym samym błędów nawet przy badaniu DNA - wystarczy, że skrawek skóry jednej osoby przykleił się do ciała innej osoby i już zafałszowany wynik. Rację miał Wałęsa - tylko kremacja wszystkich szczątków i zbiorowa mogiła uchroniła by nas przed tym, co dzieje się teraz na smoleńskich mogiłach.

    Odpowiedz
  • KALIF(2012-10-13 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Newsweek tow. LISA zapowiada, że w papierowym wydaniu znajdzie się wyjaśnienie zamiany zwłok
    Czyżby znów winą miały zostać obarczone rodziny?
    Herr Donald Tusk i Ewa Kopacz zasługują na order współczucia, bo tyle się przez tragedię smoleńską wycierpieli. Dni mijają, a tu w kolejny lekarz z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wyznaje, jak naprawdę wyglądała identyfikacja ciał ofiar w Rosji. Zeznania naocznego świadka są wstrząsające i wyraźnie pokazują, że mieliśmy do czynienia nie tylko z koszmarną nieudolnością i niedbałością, ale też charakterystyczną dla wschodnich satrapii pogardą.

    Odpowiedz
  • Leo(2012-10-13 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    Zawołajcie Kopaczową. Niech udzieli ruskim odpowiedzi. Ona jeszcze lepiej kłamie.

    Odpowiedz
  • Ocalały z watahy(2012-10-13 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    Nie było też zatargu z wieża (barakiem) na lotnisku. Wsio w pariadkie, na kursie i na ścieżce. Narmalna!!! Pani Kopacz sie pomyliła, bo to taka tragedia a my nie mamy takich doświadczeń. Ciekawe jakie ma doświadczenia związane np. z działaniami zbrojnymi przeciwko Polsce? Też nie ma to znowu można się pomylic. I pomyślec, że każdego dnia na ulicy, w sklepie, w tramwaju, w pracy spotykam ludzi którzy mogli głosowac na PO. Obrzydliwośc!

    Odpowiedz
  • ;3(2012-10-13 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    i to była ta praca patologów "ramie w ramie"...hahah

    Odpowiedz