Duda o drugim expose Tuska: Rząd przerzuca koszty kryzysu na pracowników

13.10.2012, 11:35; Aktualizacja: 13.10.2012, 11:47
Piotr Duda

Piotr Dudaźródło: Newspix
autor zdjęcia: MICHAL FLUDRA

Za "przerzucanie kosztów kryzysu na pracowników" uznał szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda piątkowe tzw. drugie expose premiera Donalda Tuska. Przestrzega on przed eskalacją społecznego niezadowolenia, której związek nie będzie się biernie przyglądać.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • oszukana przez rząd(2012-10-14 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Oj panie Duda spodziewałam się czegoś więcej wierzyłam ,że pan coś zrobi dla Nas ludzi pracy ,ale widzę - NIC zupełna klapa ... wszystko kończy się na przemarszu i nic z tego nie wynika . Niebawem dojdzie do tego ,że po przepracowaniu 50 lat nie dostaniemy zasłużonej emerytury .Jeśli dalej będą umowy śmieciowe to na pochówek zabraknie pieniędzy !

    Odpowiedz
  • m(2012-10-14 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko się niszczy przemysł, ludzi tak robi PO

    Odpowiedz
  • Emeryt(2012-10-14 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Oj Duda, Duda. Każdy chciałby być piękny, zdrowy i bogaty. Tylko ten świat jest tak stworzony, że bogaty nie zawsze jest piękny, a piękny nie zawsze zdrowy. Zatem i bogaty nie zawsze jest zdrowy. Zachowujesz się jak watażka a nie jak przywódca Solidarności. Zresztą jej już nie ma. Jesteś czymś w rodzaju małego firerka. masz poparcie tego co na prochach, hołubi cie rydzyk. Tylko normalni pracownicy uważają cię za największego szkodnika.

    Odpowiedz
  • Mark(2012-10-14 00:32) Zgłoś naruszenie 00

    Kto pracował na Zachodzie doskonale wie, że pracodawca musi opłacać ubezpieczenie. Ostatnio takie zalecenie płynie wobec polskich firm zatrudniających naszych ludzi na Zachodzie. Biedni nasi pracodawcy. Mówią o wielkich kosztach pracy zapominaja,że w RP place sa średnio o 300 % niższe niż na Zachodzie i niech nie "rżna głupa". To prawda,że w ten sposób sa konąurencyjni ze swoimi produktami, usługami, ale ... kosztem pracowników. Ozusowanie, i wszelkie inne podatki to małe piwo.
    Jeżeli u nas pracownik otrzymuje 1500 zł - 2000 zł to nawet opłata 80%
    różnych obciążeń płacy, o które tak płaczą pracodawcy jest niczym do za-
    robku średniego Polaków na Zachodzie sięgających średnio 5-6 i więcej
    tys. zł. po przeliczeniu z Euro. Prawda,że koszty życia są tam wyższe, ale
    mimo wszystko mogą odłożyć więcej niż w RP, a jakość świadczeń socjalnych, ubezpieczenie, zdrowie i komfort życia to jak niebo i ziemia. Oczywiście nie mówię o różnych żebrakach, ludzi bez znajomości języka, bez papierów kwalifikacyjnych czy zwykłych leniach, nierobach i pijakach, którzy także i tam dotarli. Z Unii średniorocznie, ostatnio troche mniej dociera do RP w różnej postaci ok. 3-4 mld euro przesyłanych przez Polaków tam pracujących. To coś powinno mówić także pracodawcom. Albo będziecie lepiej płacić fachowcom, a nie udawać pokrzywdzonych, albo będziecie oszczędzać na swoich kontach / to zadanie władz aby was zmusić do inwestowania w pracę i produkcję poprzez system podatkowy
    większe podatki dla przejadających kasę, mniejsze inwestujacych w rozwój biznesu / Wtedy nie będziecie narzekać na Dudę ZZ itd. tylko weźmiecie
    sie poważnie do angażowania ludzi innowacyjnych, bedziecie robic produkty najlepsze, a nie barachło, które jakoś się sprzeda / sól drogową jako jadalną, susz jajeczny bez jaj, oscypki z byle jakiego mleka, tylko nie owczego, kiełbasy bez norm jakości bo na to zezwalają Urząd Weterynaryjny, Służby weterynaryjne,PiH, NIK, Zakłady Higieny itp odpowiedzialne za to słuzby itd/ A więc do wspólnej roboty - pracownicy i pracodawcy: dobrze płacić za wysokiej jakości produkcję i usługi wtedy bedą i zyski i zadowolenie załóg.

    Odpowiedz
  • do tw(2012-10-13 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    życzę ci bys poprcował do 67 roku na umowach śmieciowych.. wtedy pogadamy o twojej emeryturze i i twoim samopoczuciu

    Odpowiedz
  • tw(2012-10-13 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    I jeszcze jedno - w POLSCE ZWIĄZKI ZAWODOWE to organizacje pasożytnicze blokujące zmiany.

    Vide - Pan Broniarz i nauczyciele.

    Odpowiedz
  • tw(2012-10-13 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście należy wprowadzić ZUS od umów śmieciowych.
    Wówczas pracodawcy zwolnia okolo 40% tych ludzi.
    Czy ci ludzie pójdą do PANA DUDY i będą protestować przed jego domem ??

    Co wówczas taki Duda im powie. Że to kapitaliści i Tusk wprowadzić zmianę - a on wcale tego nie chciał !!

    Oj Panie Duda - SOCJALIZM już był !!! i zbankrutował - powtarzam zbankrutował (o ile zna Pan to slowo - bo i Pana związek też zbankrutuje).

    Odpowiedz
  • ela(2012-10-13 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    Duda ma rację popieram go w100% po to są związki zawodowe aby bronić pracowników przed tą zgrają oszustów i wyzyskiwaczy.Nawet gdyby ludzie pracowali za przysłowiową miskę ryżu to i tak im byłoby za dużo. Mamy przykład z płacą minimalną!!!

    Odpowiedz
  • KALIF(2012-10-13 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    LEMING CHCE CIEPŁEJ WODY PANIE DUDA

    Odpowiedz
  • mika(2012-10-13 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Duda ma rację . Wiele osób na najniższych umowach i bez składek nie będzie miało żadnych emerytur. Kto za 20 lat będzie musiał placić - państwo z podatków. Więc utrzymanie obecnego stanu to prywatyzowanie zysków i upublicznianie strat, odwleczone w czasie.

    Odpowiedz
  • barbaro(2012-10-13 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Co by o Donaldzie nie powiedzieć, to w sprawie "nieozusowania umów śmieciowych" ma rację: prędzej jej nie przedłużę, jak zapłacę od niej zus; zrobi to 90% pracodawców, bo wystarczy, że haracze od etatowców są ogromne... Czyli miejsc pracy (jakie by one nie były) ubyłoby! I przybyłoby klientów RUPom!

    Odpowiedz
  • nj(2012-10-13 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Ryży i jego mafia mają w dupie Polaków, świadczą "prace" nad ustawami. Pięć lat temu miało wejść nowe prawo budowlane, zmieniające stalinowski bubel Blidy. Nowe prawo było po drugim czytaniu w sejmie, ale na nieszczęście do władzy dorwała się ryża mafia i odrzuciła je jako pisowskie. Ryży ogłosił, że w pół roku opracują swoją ustawę. Skończyło się na "nowelizacjach", które wydłużyły czas oczekiwania na pozwolenie

    Odpowiedz
  • do 2(2012-10-13 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    uzasadnisz swoją teze?
    Nie?
    Nie było dzis przekazów dnia z centrali PO?
    Zostawili cie samego lemingu?

    Odpowiedz
  • bp(2012-10-13 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba się zabawić W "Robin Hooda-a" innaczej to wszystko to tylko czce gadanie. Tylko kto będzie Robinem?

    Odpowiedz
  • nk(2012-10-13 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    i ma racje Duda.. wszystkim dyskutantom którzy wpiszą sie poniżej zalecam (w przypadku krytyki) uzasadenienie swoich twierdzeń.

    Odpowiedz