statystyki

Biden prowadzi w sondażach, Trump ma pieniądze na walkę

autor: Radosław Korzycki19.08.2020, 07:32; Aktualizacja: 19.08.2020, 07:32
Joe Biden

Joe Bidenźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Andrew Harrer

Wśród zwolenników Bidena aż 58 proc. deklaruje, że poprze go z obawy przed obecnym prezydentem.

Od przysięgi wierności fladze USA oraz hymnu Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się wirtualna konwencja Partii Demokratycznej, na którą składały się krótkie nagrania wideo oraz połączenia przez internet. Wśród występujących była m.in. grupa polityków republikańskich deklarujących głosowanie na Joego Bidena oraz działacze afroamerykańscy.

Występujących łączyła krytyka obecnego prezydenta. Senator Bernie Sanders przekonywał, że prezydentura Donalda Trumpa jest niebezpieczna dla kraju. „Ten prezydent jest nie tylko groźny dla naszej demokracji. Odrzucając naukę, stwarza zagrożenie dla naszego życia i zdrowia” ‒ mówił. Tymczasem Michelle Obama zarzucała Donaldowi Trumpowi, że dzieli kraj i nie sprawdził się podczas kryzysu. „Jeśli myślicie, że nie może być gorzej, to się mylicie. Wierzcie mi ‒ może i będzie” ‒ mówiła była pierwsza dama USA. Apelowała do Amerykanów, by głosowali na Joego Bidena, tak jakby „od tego zależało ich życie”.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie