statystyki

Nowe pokolenie sporu Tusk–Kaczyński [OPINIA]

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak14.07.2020, 07:45; Aktualizacja: 14.07.2020, 07:51
Duda i Trzaskowski nie wróżą rewolucji na polskiej scenie politycznej

Duda i Trzaskowski nie wróżą rewolucji na polskiej scenie politycznejźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: Leszek Szymański

W wyborach po raz pierwszy po 1989 r. zmierzyło się dwóch kandydatów, którzy dorosłe życie i polityczną aktywność zaczęli po PRL. Andrzej Duda w latach 90. aktywnie wspierał Lecha Wałęsę. Potem związał się z Unią Wolności, by po wyborach parlamentarnych w 2005 r. podjąć współpracę z PiS w roli doradcy legislacyjnego.

Z kolei Rafał Trzaskowski z poważną polityką ma do czynienia od 2004 r., gdy przez kilka lat doradzał delegacji PO w Parlamencie Europejskim. W 2010 r. z sukcesem pokierował sztabem wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz w wyborach warszawskich, a trzy lata później wszedł do gabinetu Donalda Tuska jako minister administracji i cyfryzacji.

Mamy do czynienia z politykami nowej generacji, którzy debiutowali w kolejnych odsłonach ugrupowań solidarnościowych. Są oni dziećmi III RP. Właśnie dokonuje się pokoleniowa zmiana w polskiej polityce. – Nie ma już Donalda Tuska w polskiej polityce. I dzisiaj przyszedł czas, aby w polskiej polityce nie było Jarosława Kaczyńskiego – mówił kandydat KO na jednym z wieców.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • Juro(2020-07-14 12:07) Zgłoś naruszenie 40

  Nie są towarzysze niemieccy zadowoleni z tego co dzieje się w Polsce ! Towarzysze radzieccy zrobili by interwencje zbrojną . Towarzysze niemieccy stosują inne metody nacisku .

  Odpowiedz
 • emeryt(2020-07-14 10:19) Zgłoś naruszenie 31

  coś podobnego, przecież Tusk ciągle się miota w polskiej polityce

  Odpowiedz
 • Andrzej (2020-07-19 12:22) Zgłoś naruszenie 00

  Gratuluję komentatorom poziomu intelektualnego

  Odpowiedz
 • NPełO(2020-07-14 16:16) Zgłoś naruszenie 00

  Gdy Tusk całkiem dobrze radził sobie z malowaniem kominów fabrycznych w spółdzielni Płażyńskiego, BND nie interesowało się nim. Gdy trafił do sejmu, to BND które troskliwie szukało kogoś, kto wywyższony nie podskoczy mocodawcom i niczego rewolucyjnego nie wymyśli zatarło ręce. Namaszczony na premiera, nie pozwolił zawieść swoich protektorów. oni jego. I wybrali go głosami 27:1 na posadę, która dała nam zwycięstwo. Bo jak nie ma wodza, to armia idzie w rozsypkę !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie