statystyki

Kości zostały rzucone. Jesteśmy blisko finiszu najdłuższej kampanii prezydenckiej w historii

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak26.06.2020, 07:46; Aktualizacja: 27.06.2020, 08:33

źródło: DGP

Jesteśmy blisko finiszu najdłuższej kampanii prezydenckiej w historii. Większość czasu spędziliśmy jednak nie na omawianiu postulatów programowych poszczególnych kandydatów, tylko na opisywaniu reguł wyborczej gry w czasach pandemicznej niepewności. Ta kampania, jak żadna inna, pełna była nieoczekiwanych zwrotów: zaczynając od tego, kto wystartuje, po zawirowania związane z terminem głosowania
i jego formą.

W tegorocznym wyścigu o prezydenturę udział bierze aż 11 kandydatów. Przy tym uwaga skupia się na sześciu z nich, a w realnej rozgrywce o władzę liczą się dwa nazwiska: Duda i Trzaskowski. Obecnie wszystko wskazuje na to, że dla większości kandydatów I tura wyborów będzie okazją do policzenia własnych elektoratów i ugruntowania swojej pozycji.

Dopiero II tura rozstrzygnie, kto dotrze na metę jako zwycięzca. Nie ma jednak zdecydowanego faworyta. Zbyt wiele jest zmiennych. Dlatego walka będzie trwała do ostatniej chwili. Pokazujemy państwu, jak toczyła się wyborcza gra i jakimi kartami posługiwali się kandydaci.

Magazyn DGP z 26 czerwca 2020 r.

Magazyn DGP z 26 czerwca 2020 r.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Galerie