Andrusiewicz: Apeluję do właścicieli sklepów, by nie wpuszczać ludzi bez maseczek

22.06.2020, 12:17; Aktualizacja: 22.06.2020, 12:24
Rzecznik MZ podczas konferencji prasowej ponowił swój apel o zakładanie maseczek w miejscach, w których są one obowiązkowe. Jak mówił, to co zaobserwował w weekend w sklepach "woła o pomstę do nieba".

Rzecznik MZ podczas konferencji prasowej ponowił swój apel o zakładanie maseczek w miejscach, w których są one obowiązkowe. Jak mówił, to co zaobserwował w weekend w sklepach "woła o pomstę do nieba".źródło: ShutterStock

Apeluję do właścicieli sklepów o to, by nie wpuszczać ludzi bez maseczek - powiedział w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki, to jest to nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby - dodał.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

 • Emeryt(2020-06-23 07:25) Zgłoś naruszenie 21

  Fetyszysta tytułu i mamony powołuje się na egoizm którego jest orędownikiem , maseczka chroni przed wirusem tak samo jak stringi przed rozwolnieniem

  Odpowiedz
 • Bareja by się uśmiał(2020-06-23 01:39) Zgłoś naruszenie 71

  Ten Pan rzecznik powinien już trafić do prokuratury za przekroczenie swoich uprawnień i nawoływanie do łamania prawa przez właścicieli sklepów.

  Odpowiedz
 • żenada (2020-06-22 15:14) Zgłoś naruszenie 100

  Andrusiewicz: Apeluję do właścicieli sklepów, by nie wpuszczać ludzi bez maseczek...... Chłopie apelować to sobie możesz do członków rządzącej partii. Jeśli premier brylował bez maseczki bez maseczki w knajpach w czasie obowiązywania nakazów i zakazów za które zwykłemu plebsowi nakładano kary grzywny do 30.000 zł to po prośbie należy udać się episkopatu. Ponoć 99 % polaków to czyści katolicy. Teraz to tylko stan wojenny albo dyktatura prezesa.

  Odpowiedz
 • aro(2020-06-22 14:34) Zgłoś naruszenie 100

  Pocałuje mnie w d......pę.....!!!

  Odpowiedz
 • XXYYZZ(2020-06-22 13:31) Zgłoś naruszenie 42

  Sobotnie zakupy i (nie) sprzątanie i nieodkażanie klatki schodowej w moim budynku, zarządzanym przez spółdzielnię, skłoniło mnie do interwencji w sanepidzie. Po rozmowie z jej pracownikami wiele nie oczekuję. Były dywagacje o niezdyscyplinowanym społeczeństwie i prośba do mnie o pismo do spółdzielni z powiadomieniem sanepidu. Spółdzielna nie zareagowała na uwagi, a od pracownika była uwaga ( ostrzeżenie?), że mogą sie na mnie pogniewać.! Porada sanepidu odnośnie sklepów: W przypadkach zauważenia nieprzestrzegania przepisów sanitarnych proszę wezwać policję. To mnie chyba wyleczy z tzw, postawy obywatelskiej, którą inni nazywają "czepialstwem (czsasem dosadniej) mocherów. Wniosek? Poza nieodpowiedzialnością wielu, to powołani do pilnowania, dyscyplinowania i kontrolowania nie wywiązują sie z postawowych obowiązków, a postawa wielu obywateli poraża i przeraża!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • pawel(2020-06-22 12:48) Zgłoś naruszenie 51

  Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek. ... ,,Zastrzegł jednocześnie, że od realizacji przepisów wynikających z rozporządzeń - m.in. nakładania mandatów i upominania - są służby porządkowe. Innymi słowy ,zachęca Pan do łamania prawa ... ...na to jest chyba jakiś & A swoją drogą , te spędy owcze , przepraszam,,wiece wyborcze ..może zainteresował by sie tym, np. sanepid.

  Odpowiedz
 • emeryT(2020-06-22 12:33) Zgłoś naruszenie 34

  We windzie i na klatce schodowej zdecydowanie preferuję widok maseczki na twarzy zamiast uśmiechu i dzień dobry od plującego się sąsiada/sąsiadki!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie