statystyki

Czy w Azji pojawiła się już druga fala koronawirusa?

autor: Artur Ciechanowicz17.06.2020, 07:26; Aktualizacja: 17.06.2020, 07:27
Pesymistyczne informacje napływają też z USA. W trzech stanach: Alabamie, Południowej Karolinie i Oklahomie w drugim tygodniu czerwca zanotowano podwojenie przypadków COVID-19 w porównaniu do poprzednich siedmiu dni.

Pesymistyczne informacje napływają też z USA. W trzech stanach: Alabamie, Południowej Karolinie i Oklahomie w drugim tygodniu czerwca zanotowano podwojenie przypadków COVID-19 w porównaniu do poprzednich siedmiu dni.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Andrey Rudakov

Pekin jest pod obserwacją. Nowa Zelandia ma nowe przypadki, a Seul znów się zamyka.

W Pekinie dochodzi do nowych zakażeń COVID-19, a WHO obawia się wybuchu nowej fali epidemii w Chinach. W ciągu czterech dni w stolicy zachorowało prawie 80 osób. Wczoraj pojawiła się nowa hipoteza na temat tego, jak dochodzi do zakażeń. Wirusa znaleziono na targu spożywczym w jednej z dzielnic Pekinu (Xinfadi) przy stanowiskach, na których handlowano łososiem.

Według WHO to właśnie kontakt z surowym mięsem tej ryby jest źródłem obecnych problemów. Władze Chin wprowadziły stan epidemii w Pekinie.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie