Treść wiadomości prezydenta Warszawy do urzędników opublikował w środę na swoim Twitterze radny województwa mazowieckiego Wojciech Zabłocki (PiS). Trzaskowski zaznaczył w niej m.in., że idzie się bić o demokrację i samorządy.

Zapytany o to na czwartkowej konferencji prasowej Trzaskowski tłumaczył, że wszystkim swoim współpracownikom musiał wyjaśnić obecną sytuację, co, jak mówił, "jest całkowicie naturalne".

"Wszystkich, którzy pracują w m.st. Warszawa, traktuję po partnersku i mają oni, oczywiście, obowiązek ode mnie uzyskać informację na temat moich motywacji" - podkreślił.

W wysłanej wiadomości prezydent stolicy przekonywał, że decyzja o starcie w wyborach prezydenckich była dla niego trudna, a obecną funkcję traktuje jako olbrzymi zaszczyt. "W normalnych warunkach, nie wyobrażałbym sobie odejścia z Ratusza przed końcem kadencji. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy pracy przekonałem się, jak wiele dobrego możemy zrobić dla naszego miasta. Ale w ciągu tych ostatnich miesięcy sytuacja stała się dramatyczna" – napisał.

W mailu Trzaskowski wskazał m.in., że walkę o fotel prezydenta kraju podejmuje po to, "aby samorządy nadal były silne i niezależne, aby mogły realizować swoje zadania i priorytety".

Zdaniem Wojciecha Zabłockiego, wiadomość ta jest formą agitacji. "Szok. Agitacja wyborcza Rafała Trzaskowskiego wśród 8 tys. urzędników, ze służbowego emaila, w godzinach pracy.. nawet platformersi łapią się za głowę" - napisał na swoim Twitterze radny.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska