Szumowski: Maseczki kupilibyśmy nawet od diabła [WYWIAD]

autor: Klara Klinger, Grzegorz Osiecki18.05.2020, 07:00; Aktualizacja: 18.05.2020, 16:41
Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Wojciech Olkunik

Braliśmy je od instruktora narciarstwa, bo nikt inny się do nas nie zgłosił. Nie znaleźliśmy nikogo z towarem – tłumaczą minister zdrowia Łukasz Szumowski i jego zastępca Janusz Cieszyński

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (46)

  • kris(2020-05-23 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    Niech dziennikarze wypytają firmy medyczne jak było z maseczkami. Czy były dostępne u profesjonalnych importerów i producentów.

    Odpowiedz
  • KAZIKz-PSIKUS(2020-05-20 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    SPOSÓB ZALTDOANIA maseczek wyczerpuje znamiona korupcji urzędnicze. ..

    Odpowiedz
  • Ja_ _Ce(2020-05-19 10:41) Zgłoś naruszenie 10

    Minister Szumowski chyba zapomniał dodać, że dramatyczna sytuacja z maseczkami wynikłą z działania m.in. struktur rządowych, czyli samej ARM, z jej niesławną wyprzedażą maseczek (które "lada moment miały się przeterminować") już w momencie, kiedy wiadomo było, że będą potrzebne.

    Odpowiedz
  • Mississippi Hmong(2020-05-19 04:01) Zgłoś naruszenie 20

    Lepiej Panie Szumowski kupic je od diabla, anizeli ofd Chinczyka ...

    Odpowiedz
  • Majster(2020-05-18 23:22) Zgłoś naruszenie 30

    Zwróćcie proszę uwagę jaki sobie ustanowili przepis w ramach covid. Nie obowiązuje kodeks prawa budowlanego, więc chulaj dusza, piekła nie ma. Najlepszy przepis to odliczanie watu w okresie marzec-wrzesień za darowiznę w skali 200 procent. Gość ma maseczki za 10 gr. , daje takie maseczki w darowiznę dla państwa w kwocie np. Miliona złotych , i ma zwrotu 2 miliony. Grubo nie. Więcej o przekręcie z instruktorem na kanale nczas na YouTube.

    Odpowiedz
  • icuspicus(2020-05-18 23:19) Zgłoś naruszenie 40

    Wszystko co ten Nie-rzad posiada niewatpliwie pochodzi z Jednego zrodla-od Diabla.Diabel jak sie okazuje jest mentorem Okupanta Polakow,bo bo ktoz inny z Taka determinacja realizuje polecenia Zwierzchnika,On nie zartuje i jest Kosekwetny,Kiedy zrealizuje Swoj zamysl,zabierze do Piekla swoich podwladnych! Szerokiej drogi administratorzy Spolki POLAND ,Z,o,o. zarejestrowanej w Dystrykcie Columbia.

    Odpowiedz
  • jajacek gorszy sort(2020-05-18 23:12) Zgłoś naruszenie 30

    p.szumowski daliście dudy i tylko tak to można nazwać. wywiad usmanów i nasz polski już w Styczniu dawały pełną informację że to poważny problem i należy się przygotować. a wy co jak zwykle jakoś to będzie i klops. ARM jeszcze w lutym skupowała zalegający na hałdach węgiel , kilkadziesiąt tysięcy profesjonalnych masek sprzedała z parę procent wartości. byliście i sprzętowo i organizacyjnie nie przygotowani , totalne zero. dodam jeszcze że gdybym to ja był waszym pracodawcą to bym was na zbity pysk wyrzucił za niedopełnienie obowiązków a braliście za to pieniążki i to niemałe.sytuację tak realnie to opanowaliście po 2 miesiącach i, a o kosztach lockdawnu już nie wspomnę.

    Odpowiedz
  • kaszub(2020-05-18 22:47) Zgłoś naruszenie 41

    ach cóż za miły skowyt Partyjnych Oszustów. Szlag was trafia ze w kraju nie wydarzyło się to co w np Włoszech. Dziś każdy z was jest cudotwórcą handlowym . Czego to byście nie zrobili dla dobra Polaków. ha ha ha To już wiemy z historii i mam nadzieję że więcej się wam nie uda ha ha ha

    Odpowiedz
  • Władek(2020-05-18 21:47) Zgłoś naruszenie 40

    Po co kupować "od diabła", jak można od znajomego?

    Odpowiedz
  • Oto klucz do sledztwa.(2020-05-18 18:52) Zgłoś naruszenie 50

    Te maseczki sprowadziła z Chin koncesjonowana hurtownia farmaceutyczna. Co jeszcze sprowadzają do Polski koncesjonowane hurtownie farmaceutyczne i dlaczego MZ zablokowało reformę Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej, którą planował minister Radziwiłł i wiceminister Łanda?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Może warto(2020-05-18 18:47) Zgłoś naruszenie 51

    Niech GP zainteresuje się pośrednikami tych maseczek - rodziną W.

    Odpowiedz
  • rtt(2020-05-18 18:19) Zgłoś naruszenie 40

    Panie Szumowski - trzeba było wprowadzić marże maksymalne na środki ochrony. To by zapobiegło sprzedawaniu masek wartych 4 zł po 40 zł. Ponadto w służbie zdrowia powinno się stosować maski ochronne a nie chirurgiczne.

    Odpowiedz
  • xxxx(2020-05-18 16:28) Zgłoś naruszenie 60

    Wciskanie kitu. Polska jako jedyna nie przystąpiła do przetargu na zakup maseczek który zorganizowano w styczniu zanim wirus dotarł do Polski. Można bylo kupić ale rodzina musiała zarobić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anonim(2020-05-18 14:15) Zgłoś naruszenie 51

    Maseczki od swoich hm... czy to uczciwe? Nie!!!

    Odpowiedz
  • kt(2020-05-18 13:43) Zgłoś naruszenie 456

    Tak się wypowiada LUCYFER który zrobił społeczeństwu polskiemu piekło.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • POLSKO , w czym żeś TY i komu zawiniła ?(2020-05-18 12:11) Zgłoś naruszenie 168

    Ciemny LUD PIS i tak to kupi tłumaczenie .... Oni kupili by nawet też to tłumaczenia od DIABŁA

    Odpowiedz
  • wjw(2020-05-18 12:03) Zgłoś naruszenie 143

    Ważne, tylko żeby diabeł był nasz....

    Odpowiedz
  • dusia(2020-05-18 11:49) Zgłoś naruszenie 205

    JAK MOŻNA KUPIĆ MASECZKI NIC NIE WARTE PO 55 ZŁ ZA SZTUKĘ, WYDAJĄC PUBLICZNE PIENIĄDZE NIE LICZĄ SIĘ Z NIKIM I Z NICZYM !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tylko czerwona kartka(2020-05-18 11:42) Zgłoś naruszenie 176

    Rozbrykał się ten kolo,widac na treningu za bardzo dostal w dekiel bo zaczyna mu brakowac piatej klepki.

    Odpowiedz
  • kasadlaswoich(2020-05-18 11:16) Zgłoś naruszenie 216

    Cwaniaki.Najpierw zablokowali handel tymi artykułami.Potem kupili w ciemno szajs od swojego......interes sie kręci.....Jaki był podział????????????

    Odpowiedz