„Według informacji ministerstwa zdrowia Białorusi zarejestrowano 215 przypadków infekcji spowodowanej przez koronawirus. Jedna osoba zmarła” – przekazało ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych w raporcie za dzień 31 marca.

Dokument opublikował białoruski bloger Nexta.

Wynika z niego, że według stanu na 31 marca w Mińsku wykryto 102 przypadki, w obwodzie witebskim - 66, w obwodzie mińskim – 33, w obwodzie homelskim - 9, w grodzieńskim – 4, a w mohylewskim – 1.

Dodatkowo, według informacji gazety internetowej „Nasza Niwa”, w Mińsku 1 kwietnia liczba zakażonych wzrosła o 56, ze 102 do 158. Danymi dotyczącymi pozostałych części kraju „Nasza Niwa” nie dysponuje.

W środę 1 kwietnia ministerstwo zdrowia Białorusi potwierdziło drugi zarejestrowany przypadek śmiertelny Covid-19. O jeszcze jednej ofierze koronawirusa (w Witebsku) poinformowały media niezależne.

W oficjalnym komunikacie ministerstwo zdrowia nie podało w środę całkowitej liczby wykrytych zakażeń na Białorusi. Ostatnie pełne dane resort podał w poniedziałek i poinformowano wówczas, że potwierdzonych przypadków infekcji było dotąd 152. 47 osób uznano za wyleczone.

WHO zaleciła w środę białoruskim władzom, by poprawiły sposób informowania ludności o sytuacji z Covid-19 i sytuacji epidemicznej w kraju.