statystyki

Wrzutka prezesa i senacki gambit wokół tarczy antykryzysowej

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak30.03.2020, 07:27; Aktualizacja: 30.03.2020, 07:27
Politycy PiS liczą na to, że Senat błyskawicznie zakończy prace nad tarczą. Ale nawet niektórzy politycy PiS przyznają, że tryb wprowadzania zmian w kodeksie wyborczym do ustawy antykryzysowej tuż przed trzecim czytaniem budzi wątpliwości.

Politycy PiS liczą na to, że Senat błyskawicznie zakończy prace nad tarczą. Ale nawet niektórzy politycy PiS przyznają, że tryb wprowadzania zmian w kodeksie wyborczym do ustawy antykryzysowej tuż przed trzecim czytaniem budzi wątpliwości.źródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Poprawki do ustawy lub własna inicjatywa − na wzór sejmowej, ale bez wyborczej wrzutki PiS. W ten sposób mogą przebiegać prace w Senacie nad tarczą antykryzysową.

Jeszcze przed rozpoczęciem prac Senatu o bojkot wyborów zaapelowała kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska. - Wybory prezydenckie 10 maja 2020 roku nie powinny się odbyć, ale jeśli się odbędą, apeluję do wszystkich wyborców, aby w nich nie uczestniczyli - napisała w liście otwartym. Sama zawiesiła kampanię i wezwała pozostałych kandydatów by postąpili podobnie.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

 • Inspektor Pracy(2020-03-30 10:06) Zgłoś naruszenie 40

  ....A ja Wam mówię. Musiał wystąpi aż KoronyVir aby wszyscy zrozumieli ,że "kiszenie w pracy "długoletnio-spracowanych" , zatrudnianych jeszcze za stanu wojennego i wcześniej, także w nieb i szkodliwych warunkach pracy, i nie danie Im zasłużonych emerytur ze względu na staż pracy spowoduje przy takim po Korona Vir bezrobociu, brak miejsc pracy dla młodych.. Widać Nie „sprawiedliwy”PiS , nie Podłe PO ale Stwórca się nad Nami zlitował rykoszetem od KoronyVira. Chcieliście Nas praktycznie pracą dożywotnią zakisić abysmy tych nowych emerytur nie dożywali . Teraz Wy będziecie musieli dać Nam jeżeli to przeżyjemy wreszcie emerytury stażowe aby zwolnić miejsca pracy i zmniejszyć szalejące bezrobocie.

  Odpowiedz
 • POLAK(2020-03-30 10:32) Zgłoś naruszenie 20

  W maju 1944 r. przy drodze nr 6 tzw. Drodze Polskich Saperów na tablicy widniał napis: NIE BĄDŹ GŁUPI, TRZYMAJ ODLEGŁOŚĆ, NIE DAJ SIĘ ZABIĆ. Tak teraz, parafrazując powyższe słowa, jakże istotne również w maju 2020r. mówię: NIE BĄDŹ GŁUPI, ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ ZABIĆ WIRUSOWI POLAKU, NIE IDŹ NA WYBORY W MAJU. Tak jak w maju 1944 r. wygoniono z klasztornego wzgórza hitlerowskie szczury, tak przyjdzie dzień , że z polskiej polityki wygonimy chorego szczura z Nowogrodzkiej z jego pomiotem.

  Odpowiedz
 • antylewar(2020-03-30 14:45) Zgłoś naruszenie 00

  Nie idź na wybory, pójdzie tylko twardy elektorat PiS i to zupełnie wystarczy!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie