statystyki

Z daleka od kuriera i listonosza. Firmy kurierskie zalecają dostawę bezkontaktową

autor: Elżbieta Rutkowska18.03.2020, 10:02; Aktualizacja: 18.03.2020, 10:02
paczka-kurier

Największa krajowa platforma handlu internetowego Allegro wprowadziła właśnie miesiąc bezpłatnej dostawy. Po zamknięciu większości sklepów w galeriach handlowych to kolejny bodziec zwiększający zapotrzebowanie na usługi kurierskie.źródło: ShutterStock

Poczta znów przyjmuje przesyłki za granicę. I ona, i firmy kurierskie zalecają dostawę bezkontaktową.

Największa krajowa platforma handlu internetowego Allegro wprowadziła właśnie miesiąc bezpłatnej dostawy. Po zamknięciu większości sklepów w galeriach handlowych to kolejny bodziec zwiększający zapotrzebowanie na usługi kurierskie.

Do 18 kwietnia wszyscy internauci mogą zamawiać na Allegro zgodnie z zasadami programu Smart: z darmową dostawą do paczkomatu lub punktu odbioru przy zakupach za co najmniej 40 zł i kurierem od 100 zł. Kto już opłaca Smart, dostanie tę usługę na dodatkowy miesiąc. – Akcja będzie finansowana przez Allegro i nie liczymy na zysk. Po upływie bezpłatnego okresu usługa wygaśnie automatycznie bez żadnych opłat dla użytkowników czy zachęt do jej wykupienia. Wyłącznym celem inicjatywy jest wsparcie najbardziej potrzebujących – zapewnia prezes firmy François Nuyts.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (10)

 • Pytam(2020-03-19 17:54) Zgłoś naruszenie 50

  bezkontaktowa to awizo i wtedy idę odebrać przygotowany i świadomy a nie zaskoczony listonoszem czy kurierem Przy okazji czy listonosz, kurier wie kto jest na kwarantannie? Czy będący na kwarantannie wie, że nie wolno mu otwierac drzwi?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Łukasz(2020-03-19 20:49) Zgłoś naruszenie 21

  Iza, jak ma przyjść polecony z Policji, sądu czy urzędu skarbowego to smsa wcześniej nie dostaniesz. Osoby na kwarantannie mają zakaz otwierania drzwi komukolwiek.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Kurier(2020-03-26 19:03) Zgłoś naruszenie 21

  Ciekawe kiedy czyściliście swoje drzwi, dzwonki, wycieraczki.....zacznijcie od siebie potem szukajcie zewnętrznej przyczyny. Pozdrawiam panie sprzątaczki, które Wam codziennie szorują klatki, a i tak nas wszystkich traktujecie jak psów.

  Odpowiedz
 • Niki(2020-03-20 21:21) Zgłoś naruszenie 10

  Listonosze codziennie narażają swoje życie i zdrowie a w domu tak jak wszyscy mają rodziny i niestety muszą obsługiwać rejony i nie wiedzą z kim mają kontakt ani nie posiadają informacji o kwarantannach i nie są gorsi od kasjerów niestety nie mogą się schować za szybą czy pleksą

  Odpowiedz
 • Rysiek(2020-03-20 11:56) Zgłoś naruszenie 01

  Iza, a jak ktoś tą paczkę zabierze z progu i nie zapłaci? Co wtedy ma zrobić ten listonosz? On nie ma świadków i Policja nie pomoże.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie