statystyki

Wróbel: Wytrwaj, pancerny Marianie

autor: Jan Wróbel13.03.2020, 08:00; Aktualizacja: 13.03.2020, 09:29
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Chyba nikt już nie ma w Polsce wątpliwości, że wobec mnie prowadzona jest operacja policyjno-medialna, czyli jest zastosowana klasyczna metoda działania służb specjalnych, rodem z czasów komunizmu, kiedy byłem traktowany jako obywatel drugiej kategorii i jako zagrożenie dla władz PRL” – ocenił w wywiadzie dla DGP prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Fakt, że PiS wykreował Mariana Banasia, daje przeciwnikom i zwolennikom rządu okazję do kpin. Niesłusznie. Choć żarty mają zrozumiały powód – oto człowiek PiS znalazł się na celowniku PiS i daje PiS popalić, używając instytucji, która winna być ponadpartyjna – tak naprawdę obserwujemy modelowy przykład starcia instytucji autonomicznej wobec rządu i partii z nieradzącym sobie z takim stanem rzeczy prezesem ugrupowania i „nadpremierem”.

Przyznajmy, że byłoby idealnie żyć w demokracji, w której urzędnicy tak wysokiego szczebla, jak szef NIK i prezes rządzącej partii, stają się ludźmi bez wad i z którymi nie są związane budzące niepokój operacje finansowe. Ale jest inaczej. Pojedynek „pancernego Mariana” z nie mniej pancernym Jarosławem Kaczyńskim dlatego jest tak pasjonujący, że nie są oni aniołami. Przede wszystkim widać, że w wizji państwa Kaczyńskiego ważna instytucja publiczna, której kierownik nie jest „na telefon”, powoduje u niego wielki ból.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie