Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

12.03.2020, 12:17; Aktualizacja: 12.03.2020, 13:00
Oddział Zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia 1

Oddział Zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia 1źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kaczmarczyk

Zmarła pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Jest nią 57-lenia mieszkanka Poznania – poinformował na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (54)

  • Agnieszka (2020-03-12 14:06) Zgłoś naruszenie 5831

    Mamy nadal wierzyć ze doszło do zarażenia ot tak po prostu na targu w Chinach 😂😂😂😂idiotów z nas robią !!!!!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Razer(2020-03-12 16:47) Zgłoś naruszenie 3429

    Czyli tylko mnie ten wirus nie rusza. Bez hejtów proszę. Ale serio co roku jest grypa czy zapalnie płuc i ludzie na to umierają. Koronawirus to naturalna selekcja. Więc mogliby przestać biadolić nad tym że jest pusto w sklepach i zaczęli działać nad szczepionką czy czymś tam. No i warto dodać że to po prostu większa grypa.. Ludzie robią według mnie za duże zamieszanie. Proszę uszanować moją decyzję

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Mama(2020-03-12 16:18) Zgłoś naruszenie 325

    Kondolencje dla rodziny

    Odpowiedz
  • suszek323(2020-03-12 13:39) Zgłoś naruszenie 3221

    1000 osób w Polsce to chyba już teraz jest zarażonych. Za tydzień lub dwa to będzie 1000, ale potwierdzonych zachorowań :/

    Odpowiedz
  • Senpuu(2020-03-12 13:51) Zgłoś naruszenie 3033

    Jak by nie skąpili na testy tylko je robili mniej osòb by umierało przecież do tej pory zrobili ledwo 2 tysiące wkldaja ludzi fo izolatek i czekaja na objawy wtedy maja "potwierdzone" przypadki

    Odpowiedz
  • Olo(2020-03-12 18:54) Zgłoś naruszenie 286

    Zdecydowanie powinni zamknąć granice dla przyjeżdżających.Osoby z wynikiem pozytywnym same wróciły zza granicy ,albo miały kontakt z kimś kto zza granicy przyjechał.Brawo za decyzję dla Trumpa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emilianek Lulek(2020-03-12 17:36) Zgłoś naruszenie 2713

    To sa jakies jaja. Czemu Polska nie zamknela granicy naszego narodu gdy tylko zjawil sie Koronawirus w Europie wtedy trzeba bylo nikogo nie wypuszczac i wpuszczac do Polski . A przeciez Chiny pokazaly jak on Smiga i w ciagu doby czysci planete z paru setek ludzi. JESTESMY ZGUBIENI . Brak Specyfikow ochronnych itp. DO CZERWCA to nie bedzie gdzie kogos izolowac a juz nie wspomne o zniknieciu tego Cichego Mordercy jak 06.2020 moze nie byc 40 stopni upalu i skad ta pewnosc ze to go ruszy wogole jak i nie bylo Zimy Zycze wszystkim powodzenia i zdrowia w walce z tym syfem . A to kieruje do wszystkich skloconych Narodow Ziemia Ma Dosc Naszego Uzbrojenia i zachowania sie w stosunku do niej A przeciez to jest Dom wszystkich Ludzi i Stworzen . Wyrazy Wspolczucia dla osob ktore stracily bliskich i dla ntych ktorzy sa zainfekowani. Bedzie dobrze badzmy dobrej mysli Modlitwa nam moze ppmoze . Pa

    Odpowiedz
  • Jajaja(2020-03-12 19:11) Zgłoś naruszenie 1814

    Pan i Pana koledzy panie Duda są odpowiedzialni w dużej mierze za to z jaką szybkością rośnie ilość zarażonych. Spóźniona reakcja i brak możliwości testów i obserwacji ludzi, którzy wrócili z terenów zagrożenia. Do tego zezwalacie na masowe imprezy kościelne. Proponuję żebyscie w wypadku zarażenia byli leczeni tylko i wyłącznie opłatkiem. Wasza pycha nie zna granic

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nie znany(2020-03-12 15:17) Zgłoś naruszenie 167

    To jest maskra

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pit(2020-03-12 18:11) Zgłoś naruszenie 151

    Kondolencje dla bliskich zmarłej .

    Odpowiedz
  • Suchy(2020-03-12 16:46) Zgłoś naruszenie 1550

    Koronawirus jest potrzebny w Polsce po to ,aby pajac duda w pseudoskautowskim mundurku mógł robić głupie miny do obiektywów i ******** jak:"Piekarski na mękach"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adamo(2020-03-12 21:53) Zgłoś naruszenie 130

    Ten wirus dotarł do nas szybciej niż paczka z aliexpress

    Odpowiedz
  • Asasas(2020-03-12 20:11) Zgłoś naruszenie 1211

    Nie zwalajcie na rząd jak się co nie który pięknie to też pewnie wina Dudy co się nie stanie to wina rządu .Adamowicz zabił to było na PIS nie na tego co organizował i nie zatrudnił porządnych ochroniarzy do kas powinno się ustawiać pojedynczo a nie kolejka jeden na drugim stoi .Sami jesteśmy nie odpowiedzialni

    Odpowiedz
  • P(2020-03-12 21:30) Zgłoś naruszenie 112

    Mówicie o kwarantannie dla wszystkich . A co z lekarzami , pielengniarkami i np z opiekunami osób starszych w domach opieki ????? Hm ciężka sytuacja .......

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Greg(2020-03-12 15:33) Zgłoś naruszenie 933

    Ludzie na to nie pomogą kłamstwa rządu ani modlitwa jaki chcę i nawołuje episkopat Tyle że uczciwość rządu wychodzi i propaganda by Duda wygrał i Morawiec mi mówił że bo pierwszy w kosmosie myślę że żyć chcę każdy ale że umyję ręce stonrazy?Wy się martwcie że Błaszczak chce zwolnić połowę więźniów i że wypłaty wszej kasy za już ograniczane Wreszcie smutna sprawa pokryje rząd długi

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kasia(2020-03-12 21:52) Zgłoś naruszenie 94

    Istna parodia.Choroby były,są i będą .Ludzie umierali i będą umierać.Niepotrzebne sianie paniki .Ludzie sami się wykończą robiąc popłoch a nie zaden koronowirus.

    Odpowiedz
  • Ewa(2020-03-12 17:35) Zgłoś naruszenie 820

    Chyba czas zrobić wszystkim kwarantanne a nie tylko szkołą i studentà a reszta to co to się nie liczy Panie Duda czas chyba pomyśleć o ludziach a nie o PIS

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Tylko człowiek(2020-03-12 21:46) Zgłoś naruszenie 84

    A ile osób w tym czasie zmaro w szpitalach np. w Poznaniu na inne schorzenia "0"?

    Odpowiedz
  • gosth(2020-03-12 22:30) Zgłoś naruszenie 83

    a... może ktoś zacznie wyjasniać.... skad ten wirus????? komu to uciekł z laboratorium????

    Odpowiedz
  • Agawa(2020-03-12 12:28) Zgłoś naruszenie 218

    No teraz juz "przekićkane" u nas. Żegnaj wyjątkowa na tym tle jesli hodzi o umieralność (na tle Europy i tym bardziej świata) A było tak pozytywnie jeśli chodzi o brak umieralności - nadzieja (chociaz tyle w tym nieszczeęściu) A teraz już makabra i tylko płakać i sie obawiać...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz