Agencja AFP przekazała, że zakażony nowym koronawirusem jest minister kultury Franck Riester. Jak zakomunikowało jego biuro prasowe, minister jest "w formie" i przebywa w swym paryskim mieszkaniu.

"Test przeprowadzony u ministra po pojawieniu się symptomów przyniósł dziś dodatni wynik" - poinformowano. Przypomniano, że Riester spędził wiele czasu w ostatnim tygodniu w Zgromadzeniu Narodowym, gdzie wykryto przypadki koronawirusa.

Do tej pory we Francji stwierdzono 1412 przypadków zakażenia koronawirusem.

Wśród osób, które zmarły, 15 - to mężczyźni, a 10 - kobiety, sprecyzował dyrektor Salomon. Podał też, że 38 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano na Korsyce.

W niedzielę władze francuskie wprowadziły zakaz organizowania wydarzeń z udziałem ponad 1000 ludzi. Jak oświadczył minister zdrowia Olivier Veran, zakaz nie obejmie demonstracji, egzaminów i transportu publicznego, bo są one "potrzebne krajowi do życia".

Wcześniej władze zdecydowały o zamknięciu wszystkich szkół i żłobków w miejscach najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa. W ten sposób na nauczanie z domu przejść musiało 350 tys. uczniów w departamentach Oise, Górny Ren i Morbihan oraz w mieście Ajaccio na Korsyce. (PAP)