Posłowie KO: Nie ma podstaw dla wniosku marszałek Sejmu do TK

22.01.2020, 13:11; Aktualizacja: 22.01.2020, 13:11
Marszałek Sejmu poinformowała w środę, że skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sejmem i prezydentem a SN, dlatego że - jak mówiła - decyzję o tym, jak wygląda ustrój sądów, regulują ustawy, a te przyjmuje Sejm. Ma to związek z zaplanowanym na czwartek posiedzeniem trzech izb SN dotyczącym statusu sędziów wyłonionych przez KRS w obecnym składzie.

Marszałek Sejmu poinformowała w środę, że skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sejmem i prezydentem a SN, dlatego że - jak mówiła - decyzję o tym, jak wygląda ustrój sądów, regulują ustawy, a te przyjmuje Sejm. Ma to związek z zaplanowanym na czwartek posiedzeniem trzech izb SN dotyczącym statusu sędziów wyłonionych przez KRS w obecnym składzie.źródło: ShutterStock

Nie ma podstaw do kierowania sprawy sporu z Sądem Najwyższym do Trybunału Konstytucyjnego, bo nie ma żadnego sporu kompetencyjnego - mówili w środę posłowie Koalicji Obywatelskiej, komentując wniosek marszałek Elżbiety Witek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • znowu zapaleńcy i napaleni z KO,mądrością swą (2020-01-22 14:25) Zgłoś naruszenie 31

    nie grzeszą.Muszą zrozumieć jednak że marszałek Sejmu ma wyższą pozycję od nich i wie co czyni.

    Odpowiedz
  • nic nowego(2020-01-22 16:14) Zgłoś naruszenie 10

    A tym tylko jedno w głowie: mącić, mącić i mącić. W sumie jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia i nic się sobą nie reprezentuje to tylko to pozostaje.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie