Tusk zachęca do protestów w obronie sądownictwa. "Jedyną metodą jest twardy opór ludzi"

17.12.2019, 09:35; Aktualizacja: 17.12.2019, 10:22
Donald Tusk pytany o zmiany podczas sobotniego spotkania autorskiego odparł, że zachęca wszystkich ludzi, żeby protestowali i wychodzili na ulice

Donald Tusk pytany o zmiany podczas sobotniego spotkania autorskiego odparł, że zachęca wszystkich ludzi, żeby protestowali i wychodzili na uliceźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Wszędzie tam, gdzie władza rzuca się na niezależne sądownictwo, zawsze w końcu okazuje się, że chodzi jej o to samo: żeby móc bezkarnie kraść. A jedyną metodą, by ją powstrzymać, jest twardy opór ludzi - napisał we wtorek b. premier Donald Tusk cytując fragment ze swojej książki "Szczerze".
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • Gdzie nie pójdzie tam rozwala demokrację(2019-12-17 10:22) Zgłoś naruszenie 144

    UE już załatwił, WB - Brexit, teraz działa na rzecz Polexitu , kiedyś załatwił polskie stocznie (LOT-u nie zdążył). stracił za swojej władzy 250 mld zł na rzecz mafii watowskich i paliwowych. To szkodnik jakich mało do tego łże i wlecze się za nim Amber Gold. Nie podnoś ręki na Polskę i jej demokratycznie wybrane władze. To jest mój twardy opór wobec Kasty i Postkomuny.

    Odpowiedz
  • Prawdy Pan nie zakłamie(2019-12-17 10:31) Zgłoś naruszenie 145

    Niezależne sądownictwo (Takie jak w Niemczech czy Czechach - tam gdzie była dekomunizacja) to dopiero będzie dzięki Prawu i Sprawiedliwości. Teraz jest POlityczna Kasta , która dławi pracę rzeczywistych niezależnych sędziów.

    Odpowiedz
  • 'Polska to nienormalność' - to po coś Pan wracał(2019-12-17 10:45) Zgłoś naruszenie 102

    - pogonić draństwo. Polacy w obronie Polski i Demokracji oraz uczciwych sędziów też potrafią stawić twardy opór jak ich niezłomni dziadowie. Koniec z oszustami i szkodnikami Polski.

    Odpowiedz
  • BOLEK(2019-12-17 11:12) Zgłoś naruszenie 82

    To jest szkodnik dla POLSKI

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-12-17 12:32) Zgłoś naruszenie 71

    Donald Tusk "jak się będą Sądzić o to (Emerytury POmostowe" to My podniesiemy koszty Sądowe. ................................" i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS... podpuszczajac także TK Rzeplinskiego... natomiast na odmiane ogłosił też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " taki etyczny-!--ale reszta jak Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem „...Za tobą POdla kan...lio idzie nadal śmierć wielu spracowanych ludzi . Tobie nie w Sejmie a w Obozie Pracy jest miejsce...

    Odpowiedz
  • 1952(2019-12-17 12:56) Zgłoś naruszenie 61

    Zgadzam się z Bolkiem !!!

    Odpowiedz
  • Brak słów(2019-12-17 17:45) Zgłoś naruszenie 61

    W ustach tego ja chu,brzmi żałośnie.Sam kradł z ferajną na potęge,to oczywiście przychylność sedziów na telefon była ok.

    Odpowiedz
  • realista(2019-12-17 17:53) Zgłoś naruszenie 41

    A ile ludzi pójdzie jeszcze za Tuskiem?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jaaaa(2019-12-17 11:03) Zgłoś naruszenie 22

    Pan Donald Tusk powinien przeprosić sędziów za zamrożenie waloryzacji wynagrodzeń i za ustawę likwidującą małe sądy. Wszyscy politycy opozycji powinni solennie obiecać, że nie będą psuć wymiaru sprawiedliwości w imię mitycznego przyspieszenia. Tempo rozpoznawania spraw w Polsce jest dobre, co pokazują różnego rodzaju badania. Wyrok powinien być sprawiedliwy i wydany w rozsądnym czasie. Sądzenie szybko i po łebkach nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. W tej chwili jest za mało biegłych (nie ma dla nich zachęt), za mało pracowników administracyjnych (oferowane płace nie są zachęcające), procedury nikomu nie pomagają, a tylko komplikują procesy. Jest co reformować, ale trzeba to robić we współpracy z sędziami i innymi praktykami, a nie wbrew nim.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz