statystyki

Wybory prezydenckie. Znamy głównych pretendentów, kampania rusza pełną parą

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak16.12.2019, 08:35; Aktualizacja: 16.12.2019, 08:39
Małgorzata Kidawa-Błońska pokonała w prawyborach prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka stosunkiem głosów 340 do 125

Małgorzata Kidawa-Błońska pokonała w prawyborach prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka stosunkiem głosów 340 do 125źródło: DGP

Po wskazaniu kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej znamy już niemal wszystkich głównych pretendentów do startu w wyborczym wyścigu.

– Wygrałam z Jarosławem Kaczyńskim w Warszawie, wygram z Andrzejem Dudą – zapewniała Małgorzata Kidawa-Błońska po ogłoszeniu wyników tajnego głosowania. Jej kontrkandydat zapewnił pełne poparcie dla kandydatki PO.

Politycy PO w rozmowach z nami twierdzą, że Jacek Jaśkowiak na ostatniej prostej prawyborów zwyczajnie odpuścił. – W ubiegły czwartek po południu było posiedzenie klubu PO. Jaśkowiak dostał zaproszenie i nie przyjechał, mimo że obecni byli delegaci, których powinien był przekonywać do swojej osoby – mówi nam jeden z działaczy Platformy.

Po co więc Jaśkowiak w ogóle startował? – Schetyna zrobił wewnętrzną wojnę o prawybory, a potem wszyscy po kolei mu odmawiali startu. Koperta z nazwiskiem Jaśkowiaka przyszła w ostatnim momencie. Myślę, że prezydent Poznania chciał połechtać swoje ego. W polityce jest stosunkowo od niedawna, mówi się, że w zamian zaoferowano mu ciche wsparcie przy ewentualnym ubieganiu się o przewodnictwo w Platformie – twierdzi nasz rozmówca z PO.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie