statystyki

Wybory prezydenckie. Znamy głównych pretendentów, kampania rusza pełną parą

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak16.12.2019, 08:35; Aktualizacja: 16.12.2019, 08:39
Małgorzata Kidawa-Błońska pokonała w prawyborach prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka stosunkiem głosów 340 do 125

Małgorzata Kidawa-Błońska pokonała w prawyborach prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka stosunkiem głosów 340 do 125źródło: DGP

Po wskazaniu kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej znamy już niemal wszystkich głównych pretendentów do startu w wyborczym wyścigu.

– Wygrałam z Jarosławem Kaczyńskim w Warszawie, wygram z Andrzejem Dudą – zapewniała Małgorzata Kidawa-Błońska po ogłoszeniu wyników tajnego głosowania. Jej kontrkandydat zapewnił pełne poparcie dla kandydatki PO.

Politycy PO w rozmowach z nami twierdzą, że Jacek Jaśkowiak na ostatniej prostej prawyborów zwyczajnie odpuścił. – W ubiegły czwartek po południu było posiedzenie klubu PO. Jaśkowiak dostał zaproszenie i nie przyjechał, mimo że obecni byli delegaci, których powinien był przekonywać do swojej osoby – mówi nam jeden z działaczy Platformy.

Po co więc Jaśkowiak w ogóle startował? – Schetyna zrobił wewnętrzną wojnę o prawybory, a potem wszyscy po kolei mu odmawiali startu. Koperta z nazwiskiem Jaśkowiaka przyszła w ostatnim momencie. Myślę, że prezydent Poznania chciał połechtać swoje ego. W polityce jest stosunkowo od niedawna, mówi się, że w zamian zaoferowano mu ciche wsparcie przy ewentualnym ubieganiu się o przewodnictwo w Platformie – twierdzi nasz rozmówca z PO.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie