statystyki

Parafianowicz: Sukcesu potrzebuje każdy. Oprócz Putina

autor: Zbigniew Parafianowicz09.12.2019, 07:53; Aktualizacja: 09.12.2019, 07:58
Zbigniew Parafianowicz

Zbigniew Parafianowiczźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Nadawane w weekend relacje ze zrewoltowanego z powodu propozycji zmian w systemie emerytalnym i podatkowym Paryża musiały ucieszyć oko Władimira Putina. Rosyjski prezydent już wie, że gospodarzem dzisiejszego spotkania normandzkiej czwórki będzie polityk, który potrzebuje sukcesu. Czegoś, co będzie można sprzedać jako przełom. Dowód, że lansowany przez Emmanuela Macrona pomysł powrotu Francji do globalnej gry nie jest jedynie tezą publicystyczną.

Putin wie również, że Niemcy będą reprezentowane w Paryżu przez kanclerz, która powoli żegna się z polityką, a podstawowym zagadnieniem zajmującym jej głowę jest kwestia zdrowia i sukcesji. Musi sobie również doskonale zdawać sprawę, że najważniejszy uczestnik rozmów – Wołodymyr Zełenski – to kolejny chętny do ogłoszenia sukcesu. Niezależnie od tego, jaką cenę przyjdzie za to zapłacić. Tylko prezydent Rosji niczego nie musi. Może czekać. Korzystać z istoty zamrożonego konfliktu, który z definicji jest obliczony na długotrwałe zamęczanie przeciwnika.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie