statystyki

Sporo osób nadal potrzebuje wiz do USA

autor: Radosław Korzycki14.11.2019, 07:40; Aktualizacja: 14.11.2019, 07:41
Wizy mogą kiedyś wrócić. Wszystko zależy od administracji USA

Wizy mogą kiedyś wrócić. Wszystko zależy od administracji USAźródło: ShutterStock

Włączenie Polski do Visa Waiver Program nie oznacza otwarcia amerykańskich granic dla wszystkich, którzy chcieliby tam pojechać.

Od kilku dni Polska jest w grupie państw, których obywatele mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wcześniejszego ubiegania się w placówce konsularnej o promesę wizową. Stało się to możliwe po wielu latach, bo odsetek odmów spadł poniżej trzech procent. Jest to podstawowe kryterium włączenia do programu.

Od 11 listopada zamiast wiz B1/B2 wystarczy elektroniczna autoryzacja w systemie ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Wniosek trzeba złożyć przez internet nie później niż 72 godziny przed planowanym wylotem. System poprosi o szereg szczegółowych informacji na temat m.in. zatrudnienia, wykształcenia czy wcześniejszego pobytu w USA. Trzeba też mieć paszport biometryczny. Ten zaś musi być ważny przynajmniej 90 dni od momentu wjazdu do USA.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Polak(2019-11-15 18:20) Zgłoś naruszenie 24

    Myślę i pytam po co ja tam pojadę,chyba że po dwie drogi i wydać ciężko zarobione pieniądze.Wielką łaske admistracja Ameryki zrobiła ,na zarobek to ja do Niemiec w każdej chwili sobie pojadę .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie