statystyki

Sporo osób nadal potrzebuje wiz do USA

autor: Radosław Korzycki14.11.2019, 07:40; Aktualizacja: 14.11.2019, 07:41
Wizy mogą kiedyś wrócić. Wszystko zależy od administracji USA

Wizy mogą kiedyś wrócić. Wszystko zależy od administracji USAźródło: ShutterStock

Włączenie Polski do Visa Waiver Program nie oznacza otwarcia amerykańskich granic dla wszystkich, którzy chcieliby tam pojechać.

Od kilku dni Polska jest w grupie państw, których obywatele mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wcześniejszego ubiegania się w placówce konsularnej o promesę wizową. Stało się to możliwe po wielu latach, bo odsetek odmów spadł poniżej trzech procent. Jest to podstawowe kryterium włączenia do programu.

Od 11 listopada zamiast wiz B1/B2 wystarczy elektroniczna autoryzacja w systemie ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Wniosek trzeba złożyć przez internet nie później niż 72 godziny przed planowanym wylotem. System poprosi o szereg szczegółowych informacji na temat m.in. zatrudnienia, wykształcenia czy wcześniejszego pobytu w USA. Trzeba też mieć paszport biometryczny. Ten zaś musi być ważny przynajmniej 90 dni od momentu wjazdu do USA.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Polak(2019-11-15 18:20) Zgłoś naruszenie 24

    Myślę i pytam po co ja tam pojadę,chyba że po dwie drogi i wydać ciężko zarobione pieniądze.Wielką łaske admistracja Ameryki zrobiła ,na zarobek to ja do Niemiec w każdej chwili sobie pojadę .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie