statystyki

W USA trwa loteria, w której można wygrać stały pobyt

autor: Radosław Korzycki30.10.2019, 08:23; Aktualizacja: 30.10.2019, 08:24
Polacy mają prawo do kilkuset miejsc. Zapowiedziane przez prezydenta Donalda Trumpa zniesienie wiz dotyczy tylko wyjazdów krótkoterminowych.

Polacy mają prawo do kilkuset miejsc. Zapowiedziane przez prezydenta Donalda Trumpa zniesienie wiz dotyczy tylko wyjazdów krótkoterminowych.źródło: ShutterStock

Polacy mają prawo do kilkuset miejsc. Zapowiedziane przez prezydenta Donalda Trumpa zniesienie wiz dotyczy tylko wyjazdów krótkoterminowych.

Niedawne wdrożenie procedury zniesienia wiz turystycznych dla Polaków nie rozwiązuje problemu marzeń wielu obywateli RP o stałej emigracji do Stanów Zjednoczonych. Jednym ze sposobów otrzymania zielonej karty jest udział w loterii wizowej. Jej najnowsza edycja zaczęła się z początkiem października.

Złożenie aplikacji jest bezpłatne i odbywa się wyłącznie przez internet. Można to zrobić do 5 listopada. Procedury od niedawna wymagają podania numeru paszportu. Informację o tym, czy zostało się wylosowanym, będzie można sprawdzić w maju 2020 r. Z powodu dużej liczby Polaków usiłujących wyjechać na stałe do Stanów Zjednoczonych, Polska od 2007 r. była wykluczona z loterii, ale po sześciu latach wróciła na listę. Co roku wylosowywanych jest kilkuset polskich obywateli.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • stosunki bilsex.sualne(2019-10-30 10:18) Zgłoś naruszenie 11

    W USA trwa loteria, w której można wygrać stały pobyt.... No cóż w stanie nad Wisłą nie musieli organizować loterii i rozmieścili na stałe stosowną ilość jankesów wraz z ich czołgami, rakietami i innymi zabawkami.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie