statystyki

USA: Demokraci szykują się na impeachment Trumpa

autor: Radosław Korzycki22.08.2019, 08:50; Aktualizacja: 22.08.2019, 08:55
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trumpźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: Andrew Harrer POOL

Od szefa kongresowej komisji sprawiedliwości zależy, czy zostanie uruchomiona procedura pozbawienia prezydenta urzędu.

Kongresmen Ben Ray Luján z Nowego Meksyku, czwarty w hierarchii w kierownictwie Partii Demokratycznej w Izbie Reprezentantów, wezwał do wszczęcia procedury impeachmentu Donalda Trumpa. – Uważam, że prezydent nie zadbał o to, by ochronić wyborcze procedury przed wpływem sił pochodzących z zagranicy. Dlatego opowiadam się za rozpoczęciem działań, które odsłonią przed Amerykanami prawdę na ten temat – powiedział we wtorek polityk.

I dodał, że jego zdaniem raport Roberta Muellera, będący efektem śledztwa specjalnego prokuratora w sprawie powiązań sztabu obecnego prezydenta z Kremlem, ujawniony pod koniec kwietnia, nie pozostawia wątpliwości, że ludzie z ekipy Trumpa próbowali nawiązać kontakt z Rosjanami, by skorzystać ze zdobytych przez ich hakerów informacji i że wobec tego gospodarz Białego Domu przedłożył własny interes nad interes narodu.

Luján jest pierwszym politykiem z kierownictwa demokratów, który poparł wszczęcie impeachmentu. Ale i coraz więcej szeregowych polityków partii oraz demokratycznych kandydatów do nominacji w przyszłorocznych wyborach prezydenckich jest pewnych, że należy ten proces wdrożyć. Naciskają w tej sprawie na przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie