Na pewno nie jest nim miejsce Jarosława Kaczyńskiego, który wystartuje z Warszawy. Natomiast premier Mateusz Morawiecki miałby wystartować z okręgu katowickiego, jak pisaliśmy wcześniej w DGP, choć pod uwagę brany był także Wrocław i świętokrzyskie.

W tym ostatnim województwie jedynką PiS ma być tak jak cztery lata temu Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski. Drugi koalicjant PiS, Jarosław Gowin, ma wystartować z Krakowa. Ale Gowin ma startować z ostatniego miejsca na liście, bo jedynką ma być tam Małgorzata Wassermann.

Wicepremier Piotr Gliński ma ponownie prowadzić listę PiS w Łodzi. Natomiast zaskoczeniem jest już lista kolejnego wicepremiera Jacka Sasina, który poprzednio startował w warszawskim obwarzanku, a tym razem ma poprowadzić listę PiS na Lubelszczyźnie. Sasin ma być jedynką w okręgu nr 7 w Chełmie, natomiast numer jeden na Lubelszczyźnie ma być Sylwester Tułajew. Stąd odeszły do Europarlamentu dwie znane posłanki: Elżbieta Kruk i Beata Mazurek.

Jeśli chodzi o innych członków rządu to dwójka ministrów związanych z Jarosławem Gowinem podzieli między siebie Poznań - tu jedynką ma być Jadwiga Emilewicz - oraz Płock - tu jedynką ma być Łukasz Szumowski.

Nie ma zaskoczenia jeśli chodzi o miejsce szefa MEN. Dariusz Piontkowski to jedynka na Podlasiu. Podobnie jest z Markiem Suskim startującym ponownie z Radomia. Z kolei szefowa resortu Rodziny i Pracy, Bożena Borys Szopa, ustąpiła miejsca Morawieckiemu w Katowicach, sama ma prowadzić gliwicką listę PiS.

Michał Dworczyk szef kancelarii premiera startuje na Dolnym Śląsku, podobnie jak szefowa MSWIA Elżbieta Witek.

Antoni Macierewicz ponownie ma startować z Piotrkowa. Na Pomorzu listy PIS mają prowadzić: w Gdańsku Jarosław Sellin, a w Gdyni Marcin Horała. W Lubuskiem jedynką ma być Marek Ast. Wyborczy okręg ma zmienić Joanna Lichocka, która w 2015 roku startowała z Wielkopolski a teraz ma być jedynką w Sieradzu. W Kaliszu jedynką ma być Jan Dziedziczak.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński ma prowadzić listę PIS w Krośnie, a sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w Rzeszowie. W Nowym Targu jedynką PiS ma być Arkadiusz Mularczyk.
Jak wynika z naszych informacji to propozycje, które mogą się jeszcze zmienić, ale nie należy spodziewać się rewolucji. Tym bardziej, że jak donosi portal 300polityka.pl jutro Jarosław Kaczyński ma pokazać skład list wyborczych.

Dolar drożeje bo może nie dojść do obniżki stóp procentowych