Ursula von der Leyen za mechanizmem w sprawie utrzymywania praworządności w państwach UE

10.07.2019, 15:41; Aktualizacja: 10.07.2019, 15:41
Niemiecka minister zadeklarowała też prace nad Europejską Unią Obrony, by w razie potrzeby i woli politycznej, istniały struktury i procedury, aby działać na czas.

Niemiecka minister zadeklarowała też prace nad Europejską Unią Obrony, by w razie potrzeby i woli politycznej, istniały struktury i procedury, aby działać na czas.źródło: ShutterStock

Kandydatka na przyszłą szefową KE Ursula von der Leyen opowiedziała się w środę w PE za stworzeniem mechanizmu pomagającego utrzymywać praworządność w państwach UE. Zdeklarowała, że jej podejście do tego problemu będzie bardziej stanowcze niż obecnej KE.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • Polak(2019-07-11 20:47) Zgłoś naruszenie 30

    Czerwony to psychopata

    Odpowiedz
  • remick(2019-07-11 16:22) Zgłoś naruszenie 01

    UvdL jako minister obrony zrobiła z Bundeswehry cel ośmieszenia. Doprowadziła do tego, że niemiecka armia zmarnowała pieniądze na wiele niepotrzebnych projektów, w tym zakup nowych karabinów szturmowych, które nie mogą strzelać prosto w ciepłe dni, a takze mundury dla kobiet żolnierzy w ciaży i przedszkola dla Bundeswehry. Wczesniej byla ministrem odpowiedzialnym za sprawy socjalne rodzin. Anegdota o niemieckim żołnierzu, który wziął miotłę i pomalował na czarno z powodu braku broni podczas ćwiczeń NATO, nie jest żartem, ale smutną rzeczywistością. Von der Leyen znana jest również z pracy doktorskiej zawierającej serię plagiatu i sprzeciwu wobec własnej partii, gdy popierała prawo do adopcji dla par tej samej płci. Paradoksalnie mianowanie vdL jako aktywistki LGBTQ wspierają konserwatywne rządy Europy Wschodniej, takie jak Polska. Przekonalo to niemieckiego dziennikarza Petera Grimma, że „UvdL uspokoiła te kraje, które niegdyś były okupowane przez Wehrmacht, czyniąc Bundeswehrę w dużej mierze jako niezdolną nawet do obrony”.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie