statystyki

Owoc żywota twojego je ZUS [TWEET TYGODNIA]

autor: Bartek Godusławski28.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 28.06.2019, 08:27
Bartek Godusławski

Bartek Godusławskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to jedna z bardziej memogennych instytucji w Polsce. Średnio raz na kwartał jakiś bloger albo portal ogłasza jej bankructwo albo staje się ona przyczynkiem do internetowej g…burzy (tak mawia młodzież). Znów jest problem, bo rosną składki na ubezpieczenie społeczne dla przedsiębiorców. Poważna sprawa, gdyż nikt nie chce płacić więcej instytucji, w którą nie wierzy.

Gorzej, że kwota należna ZUS rośnie właśnie teraz, gdy rządzi PiS. Skoro rządzi, to znaczy, że za wszystko odpowiada. Także za przepisy, które funkcjonują od lat. Odpowiedzialność PiS jest bezsprzeczna, bo przecież w Sejmie ustawę można zmienić w jedną noc, nad ranem przepuścić bez poprawek przez Senat, a prezydent złoży swój podpis jeszcze przed śniadaniem. Jeśli daje się seniorom trzynastą emeryturę, każdemu dziecku 500 zł, a nawet krowa ze świnią na coś się załapią, to i przedsiębiorcy się należy. Pewnie, że się należy – szczególnie temu, który ma niewielki przychód, a składki procentowo stanowią dużą część tej kwoty. Na tyle dużą, że czasem trudno zarobić na ZUS i fiskusa.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (18)

  • Krzysiek65(2019-06-28 09:24) Zgłoś naruszenie 154

    No to teraz widać że moja harówa po 14 godzin świątek piątek przynosi większą korzyść tym którzy mnie strzygą do skóry niż mnie samemu. Skoro tak lubią się opiekować słabymi , to zamykam bajzel i oddaję się pod opiekę miłościwie i szczodrze panującym..... bo wyrwali cycki dojnej krowie w ramach planów makroekonomicznych..... Po co wypruwać sobie żyły dla cholernych kolejnych pijawek - patriotów i zarazem nieudaczników u steru..... Oddajmy się wszyscy pod opiekę Matki Bożej albo innego błogosławionego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pani(2019-06-29 08:09) Zgłoś naruszenie 82

    Może Pan Bartek napisze artykuł o tym , ilu jego emerytowanych krewnych i znajomych nie skorzystało z 13 emerytury . Bądź ilu młodych krewnych lub znajomych nie złożyło i nie złoży wniosku o 500 + na swoje dzieci .

    Odpowiedz
  • gość(2019-06-29 07:04) Zgłoś naruszenie 61

    Bartek Goduszewski - z tekstu wynika komu służy .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • To jest(2019-06-28 11:55) Zgłoś naruszenie 62

    dobre !

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2019-06-29 00:01) Zgłoś naruszenie 57

    Hejo! Siemano Kolo! Czołem facet! Myślałem, że masz na imię Bartłomiej, albo Bartosz, ale Ty podpisujesz się "Bartek" stąd moje takie luzackie powitanie. Piszesz Bartku w tytule fragment nawiązujący do chrześcijańskiej modlitwy "Ojcze Nasz". I jesteś luzak bardzo Bartku, bo piszesz "po luzacku". Mam zatem pytanko Bartku Luzaku: Gdybyś miał córkę np. o imieniu Ola, a ja napisałbym w tytule swojego artykułu na przykład takie coś: "Lizaki podrożały ale gdy się liże c*pkę Oli to jest taniej!" to co Bartku "Luzaku" wtedy pomyślisz?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bernard (2019-06-29 07:27) Zgłoś naruszenie 30

    "Nie uważam, aby chciwość i rywalizacja były rezultatem niezmiennego ludzkiego temperamentu. Według mnie zachłanność i obawa przed niedostatkiem są ciągle kreowane i rozwijane jako bezpośredni skutek pieniądza, którym się posługujemy." Autor: Bernard Lietaer

    Odpowiedz
  • Paweł(2019-06-29 07:13) Zgłoś naruszenie 20

    Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy.

    Odpowiedz
  • green(2019-06-28 17:11) Zgłoś naruszenie 21

    Powiedcie tez ze tzw.przedsiebiorcy w przewazajacej wiekszosci placa skladke minimalna. Nic to wam nie mowi ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lola(2019-06-29 22:32) Zgłoś naruszenie 20

    "KAPITALIZM TO KRWIOZERCZA WALKA O BYT" ALBO TY KOGOS "ZEZRESZ "ALBO CIEBIE ZJEDZĄ.

    Odpowiedz
  • gość(2019-06-29 07:23) Zgłoś naruszenie 20

    "Od pieniędzy serce się staje twarde." Pieniądz wiele żąda od swego właściciela – zabierze mu nawet duszę, jeśli nie będzie na siebie uważał.

    Odpowiedz
  • Bert(2019-07-02 14:52) Zgłoś naruszenie 20

    widzę, że wielce szanowny cenzor z DGP po 3 dniach zbanował moje zastrzeżenia co do profanowania modlitwy "Zdrowaś Mario..." Witamy w PRL !

    Odpowiedz
  • Lola(2019-06-29 22:25) Zgłoś naruszenie 20

    DO TEJ PORY PRYWACIARZE PISALI UMOWY ZLECENIA LUDZIOM NA POL ETATU I TYLE OD NICH ODPROWADZALI SKŁADKI A CZLOWIEK PRACOWAL PO 200 GODZIN/MIESIĄC. ROBILI TAK ABY ZAOSZCZĘDZIĆ NA PRACOWNIKACH I SWOJ PEŁNY ZUS OPLACIC.TO TERAZ BĘDĄ PISAC UMOWY ZLECENIA NA ĆWIERĆ ETATU ABY SWOJ PELNY ZUS OPŁACIĆ.ALE KTO TO SPRAWDZI -PIP 😉😆😅😀😁

    Odpowiedz