statystyki

Jak dla PiS zmieniała się wiarygodność Falenty

autor: Bartek Godusławski17.06.2019, 07:13; Aktualizacja: 17.06.2019, 07:20
Marek Falenta

Marek Falentaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Przemek Wierzchowski Agencja Gazeta

Konieczna jest komisja śledcza, a po wyborach audyt służb specjalnych”. „Sprawę taśm prawdy jest w stanie wyjaśnić tylko komisja śledcza działająca przy otwartej kurtynie”. „Rząd za nic ma prawo, konstytucję, demokrację, ukrywa prawdę, jest doszczętnie skompromitowany i ośmieszony”. „Jeśli nie w tej sprawie, to w jakiej sprawie Sejm ma powoływać komisję śledczą?”.

Brzmi jak komentarze polityków Platformy Obywatelskiej do ujawnionych w ostatnich dniach listów, które skazany w aferze taśmowej Marek Falenta wysłał do najważniejszych osób w państwie: prezydenta Andrzej Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Jednak nie. To słowa polityków obecnej ekipy rządzącej. Mają cztery, pięć lat, a ich autorami są odpowiednio poseł Marek Opioła, szef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych, obecny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, sam Jarosław Kaczyński i dzisiejszy minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

D la nich w ostatnich tygodniach Falenta nie jest już wiarygodny, a jego zasługi w obnażaniu prawdy o rządach koalicji PO-PSL też nie są specjalnie doceniane. Jest skazany na dwa i pół roku więzienia. Żadna działalność biznesowa nie dała mu takiej sławy jak sprawa nagrań najważniejszych polityków i biznesmenów w Polsce. Statusu miliardera nigdy nie udało mu się zdobyć, ale w szczytowym momencie miał majątek liczony w setkach milionów złotych. Rok przed wybuchem afery znalazł się na 67. miejscu Listy najbogatszych Polaków „Wprost”.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie