statystyki

Miłosz: Poseł Opioła, czyli kozioł ofiarny w kampanii [OPINIA]

autor: Maciej Miłosz27.05.2019, 08:00; Aktualizacja: 27.05.2019, 08:17
Maciej Miłosz

Maciej Miłoszźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: mat. prasowe

Poseł Marek Opioła startował w eurowyborach z dziesiątego miejsca na Mazowszu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Nie miał żadnych szans na mandat. Co mógł jednak zyskać? Zwiększenie rozpoznawalności przed batalią, z punktu widzenia polskiej polityki znacznie bardziej istotną – jesiennymi wyborami do parlamentu. Tymczasem został politycznie „zabity” i ma zostać odwołany z funkcji przewodniczącego sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

W szystko dlatego, że wykorzystał w swoim spocie wyborczym policyjny śmigłowiec Black Hawk. Na jego tle przybija piątki z policyjnymi antyterrorystami. – Kilkunastosekundowe ujęcie było sytuacją statyczną i zainscenizowaną, natomiast obrazowało realne działania, które jako przewodniczący komisji ds. służb specjalnych realizowałem w ostatnich czterech latach, takie jak np.: projekt „Granica”, polegający na wizytacji przez komisję wszystkich odcinków granicy Polski, czy wizytacje komisji w Afganistanie, Iraku, Bośni i Hercegowinie czy w Kosowie – wyjaśniał w swoim oświadczeniu polityk. I spotu przestał używać. 

Policja pokazała w mediach społecznościowych pismo, w którym Opioła zwraca się z prośbą o udostępnienie śmigłowca i wyjaśnia, że „materiał będzie wykorzystany w mojej bieżącej pracy przewodniczącego komisji do spraw służb specjalnych”. Głupio wyszło. I tego nie da się usprawiedliwić – polityk nie powinien tak robić i basta. Najwyraźniej u samego posła i w jego otoczeniu zabrakło krytycznego myślenia.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie