Eurowybory 2019: Kto dostał się do Parlamentu Europejskiego? [NAZWISKA]

26.05.2019, 22:10; Aktualizacja: 27.05.2019, 16:48
eurowybory 2019

Kto dostał się do Parlamentu Europejskiego?źródło: ShutterStock

W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS zdobył 27 mandatów; Koalicja Europejska - 22 mandaty, a Wiosna Roberta Biedronia - 3 mandaty - poinformowała w poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (28)

  • uczeń(2019-05-27 08:18) Zgłoś naruszenie 4927

    Kto głosował na Zalewską?????/wstyd

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zenon(2019-05-27 08:42) Zgłoś naruszenie 4641

    Ale porażka tego ciemnego społeczeństwa!Kto to głosuje na takie stwory jak Szydło,Mazurek i Klempa .Tłuki które nie znają obcych języków.którym się należą premie.Ale ciemnogród przekupiony 500+ i 888,25 głosuje poprzez pryzmat pełnej michy bo mózgów to u nich nie stwierdzono!!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Aga(2019-05-27 09:12) Zgłoś naruszenie 236

    No to polski spór przenosi się do PE. Jak zwykle Polska na pół. Buzek lat 78, Miller 72 lata, Mikke 76, Hubner 71..... młodzieniaszki.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • wyborca(2019-05-27 13:17) Zgłoś naruszenie 154

    Podajcie uzyskane mandaty przez poszczególne partie.Przecież KOALICJA to zbieranina partii.Wtedy będziemy mieli pełen obraz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gabi(2019-05-27 07:20) Zgłoś naruszenie 110

    A gdzie aktualizacja? Siódma rano,czas się obudzić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2019-05-27 11:40) Zgłoś naruszenie 101

    no to dinozaury górą, czy będą w nich rzucać kamieniami w UE

    Odpowiedz
  • nigdy tu dobrze nie będzie(2019-05-27 17:48) Zgłoś naruszenie 70

    Kopaczową - to wybrali w nagrodę. Skoro polacy tak głosują, to nigdy tu nie będzie dobrze. Jedynym sposobem ukarania polityka jest niegłosowanie na niego. A tu zepsul wszystko - to w nagrodę synekura w europarlamencie.

    Odpowiedz
  • Poznaniak(2019-05-26 23:07) Zgłoś naruszenie 66

    Korwin miał 10 miejsce na liście. Nie po to już raz w PE był, by znów tam pójść. Prawdopodobnie poślą Bosaka z RN.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • SON Podkarpacie(2019-05-26 22:33) Zgłoś naruszenie 54

    Mandat do PE dla Pana Bogdana Rzońcy to ogromny sukces i wyróżnienie dla malutkiego Jasła. I szansa m.in. dla środowiska osób niepełnosprawnych na realizację oczekiwań ON - vide apel ON z 15 maja m.in do p.Rzońcy "Szanowni Państwo Kandydaci do PE, w imieniu pracujących i chcących pracować osób niepełnosprawnych zwracamy się do Państwa – jako specjalistów posiadających największą wiedzę nt. zatrudniania i pracy osób z naszego środowiska, z wielką prośbą o – w razie wyboru, zgłoszenie swego akcesu do Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych (EMPL), by w ramach tej Komisji działać na rzecz: 1) wprowadzenia we wszystkich krajach Unii Europejskiej, obligatoryjnego obowiązku zapewniania niepełnosprawnym pracownikom przyjaznych warunków pracy, na wzór polskich Zakładów Pracy Chronionej – na rynku konkurencyjnym oraz Zakładów Aktywności Zawodowej – na społecznym rynku pracy; 2) wprowadzenia dodatkowego wsparcia dla wszystkich pracodawców realizujących zatrudnienie chronione, rozumiane jako zatrudnienie w przedsiębiorstwie, w którym co najmniej 30 % pracowników stanowią pracownicy niepełnosprawni; 3) utrzymania w nowych przepisach dotyczących wyłączeń blokowych (wydatki na wsparcie poza limitem de minimis), co najmniej obecnych zasad i poziomu wspierania zatrudniania osób niepełnosprawnych tj. wg rozporządzenia KE nr 651/2014 (GBER); 4) objęcia wyłączeniem blokowym wydatków na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań – w tym: nowoczesnych technologii opartych na sztucznej inteligencji, ułatwiających osobom niepełnosprawnym samodzielne i bezpieczne wykonywanie pracy; 5) objęcia wyłączeniem blokowym wydatków ponoszonych w ramach Indywidualnych Programów Rehabilitacji, 6) wprowadzenia we wszystkich krajach Unii Europejskiej jednakowego poziomu świadczeń socjalnych i pomocy socjalnej dla osób niepełnosprawnych, 7) szerokiego otwarcia na postulaty i wnioski zgłaszane na rzecz poprawy warunków życia i pracy osób niepełnosprawnych. Szanowni Państwo, ufając że Wasze doświadczenie i znajomość problematyki związanej z osobami niepełnosprawnymi dobrze przysłuży się całemu naszemu środowisku i wypromuje w całej Europie polski model godzenia wolnej konkurencji z pełnieniem misji społecznej, życzymy Państwu powodzenia w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wikary(2019-05-27 16:19) Zgłoś naruszenie 49

    miło się czyta wycie swołoczy z bezsilności - wierzgajcie kopytkami dalej ...

    Odpowiedz
  • J.(2019-05-27 17:44) Zgłoś naruszenie 21

    Gdybyśmy mieli mądrą opozycje, która np. zamiast składać kolejne wota nieufności, albo wykrzykiwać z mównicy piękne słowa o łamaniu Konstytucji (a Kaczyński się tylko z nich śmieje, albo ogląda atlas kotów...) , potrafiłaby przekonać wyborców do swoich racji, to przy PiS-e pozostałby tylko tzw. twardy elektorat, który liczy zapewne poniżej 30 %, a tak, to na jesień będzie podobnie i na ewentualną zmianę władzy przyjdzie poczekać co najmniej do 2023 r.... Oni w dalszym ciągu chyba nic nie rozumieją, a w szczególności nie rozumieją, że dla przeciętnego wyborcy PiS-u takie sprawy, jak trójpodział władzy, TK, Sąd Najwyższy i jego Izby, łamanie Konstytucji itp. to są jakieś abstrakcje, a 500 zł. na każde dziecko, albo 13-tka dla dziadka emeryta to są konkrety! Oni nic nie zrozumieli, niczego się nie nauczyli i na jesień też przegrają, co oczywiście nie oznacza, że powinni przelicytować PiS i np. obiecać 600+, bo to byłoby szaleństwo, ale trzeba umieć przekonać wyborców, bo w demokracji wygrywa nie ten, kto ma rację (jakkolwiek by jej nie rozumieć), broni Konstytucji, czy innych wartości, kto jest mądry, dobry, sprawiedliwy itd. itd. tylko WYGRYWA TEN, KTO ZDOBĘDZIE WIĘCEJ GŁOSÓW! PANIE SCHETYNA, PODAJ SIE PAN LEPIEJ CZYM PRĘDZEJ DO DYMISJI, MOŻE NIECH KTO INNY SIĘ NA PANA MIEJSCU WEŹMIE ZA POLITYKĘ I ORGANIZOWANIE OPOZYCJI, BO INACZEJ KACZYŃSKI BĘDZIE DALEJ Z NAMI ROBIŁ, CO MU SIĘ PODOBA!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz