statystyki

Wszystkie fronty Mattea Salviniego

autor: Łukasz Grajewski16.05.2019, 07:40; Aktualizacja: 16.05.2019, 07:47
Matteo Salvini

Matteo Salviniźródło: ShutterStock

Najbardziej charyzmatyczna postać włoskiej polityki ryzykuje rozpad rządzącej koalicji i otwartą wojnę z Brukselą, by wygrać wybory do europarlamentu i sięgnąć po pełnię władzy.

W sobotę w Mediolanie odbędzie się wielki wiec poparcia dla Ligi, ugrupowania wicepremiera Mattea Salviniego. Partyjne busy zbiorą chętnych z aż 200 miejscowości i zawiozą ich do rodzinnego miasta lidera. Sam Salvini przewiduje, że na Piazza del Duomo, pięknym placu katedralnym w centrum włoskiej metropolii, zgromadzi się ponad 100 tys. osób.

Eurosceptycznie

Uwagę mediów ma przykuć nie tylko liczny tłum, ale i długa lista zagranicznych gości, którzy pojawią się na scenie obok włoskiego wicepremiera. Salvini od roku zabiega o zbudowanie europejskiego sojuszu ugrupowań eurosceptycznych. Do Mediolanu wybiera się zarówno Marine Le Pen, liderka francuskiego Zjednoczenia Narodowego, jak i Geert Wilders z holenderskiej Partii Wolności. Nie zabraknie liderów Wolnościowej Partii Austrii i Alternatywy dla Niemiec. Działacze Ligi liczą na obecność przedstawicieli aż 18 różnych ugrupowań.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie