statystyki

Generałowie odpowiadają na krytykę ze strony Macierewicza. "Wywiad na poziomie Mistrala za dolara"

autor: Maciej Miłosz16.04.2019, 07:30; Aktualizacja: 16.04.2019, 07:45
Gen. Mirosław Różański, były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych

Gen. Mirosław Różański, były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnychźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Rozmieszczenie całego potencjału przy granicy wschodniej jest niebezpieczne, bo weszlibyśmy w strefę oddziaływania artylerii rakietowej Federacji Rosyjskiej.

A ntoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w opublikowanym we wczorajszym DGP wywiadzie mówi m.in. o wzmacnianiu wschodniej flanki NATO, sukcesie szczytu Sojuszu w Warszawie i zwiększeniu liczby żołnierzy USA w Polsce. Skrytykował również mocno byłego dowódcę generalnego Mirosława Różańskiego, gen. Jarosława Stróżyka oraz byłego ministra obrony Tomasza Siemoniaka.

Dawne kierownictwo MON i wysokiej rangi oficerowie natychmiast zareagowali w mediach społecznościowych. – Poniedziałkowy wywiad Macierewicza dla DGP jest pełen łatwych do sprawdzenia kłamstw. Potwierdza reputację człowieka budującego swoją karierę na oszustwie i niegodziwości. Kłamie o uczciwych ludziach, o wojsku, o katastrofie smoleńskiej. Przykład patologii w polskiej polityce – napisał na Twitterze Tomasz Siemoniak. Z kolei gen. Jarosław Stróżyk komentował: „Wywiad na poziomie Mistrala za dolara, najkrócej urzędującego MON po wejściu do NATO, którego kompetencje oceniła własna partia. Podwładnych z M inisterstwa Obrony i Polskiej Grupy Zbrojeniowej w areszcie oceniła już prokuratura, teraz sąd. Winni generałowie i autor wywiadu, Maciej Miłosz”.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • turpin(2019-04-16 09:24) Zgłoś naruszenie 121

  W gruncie rzeczy wywiad ów bardzo Macierewiczowi i jego poplecznikom zaszkodził, a Prześladowanym Generałom pomógł, przynajmniej w oczach opinii publicznej. Wyglądał bowiem bardziej jak wyciąg z historii choroby, niż wywiad z politykiem.

  Odpowiedz
 • Polak(2019-04-16 21:09) Zgłoś naruszenie 30

  Ruskie dziadostwo

  Odpowiedz
 • rr(2019-04-16 12:42) Zgłoś naruszenie 28

  Generał tez należy do klubu Putina? Uderz w stół....

  Odpowiedz
 • Jarek(2019-04-16 20:26) Zgłoś naruszenie 10

  Tajemniczy Don Pedro z Krainy Deszczowców. Nadal nie wiadomo czy obłąkany czy szpieg..

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie