statystyki

Jak trzydziestolatka zostaje wiceministrem? [WYWIAD z Wandą Buk]

autor: Robert Mazurek12.04.2019, 08:38; Aktualizacja: 12.04.2019, 08:40
Wanda Buk Fot. Darek Golik

Wanda Buk Fot. Darek Golikźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Tata miał swoje poglądy, ale nigdy nie mówił o nich publicznie. Spytałam go kiedyś: „Tato, a jaki jest ten Kaczyński?”, a on mi na to: „Wiesz, ja go nawet lubię. To jeden z niewielu ludzi, którzy nie patrzą na mnie z góry” - mówi w wywiadzie dla DGP Darek Golik, Wanda Buk prawniczka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Było jak co roku?

Tak, co roku 10 kwietnia jestem w Spale.

Rano spotykamy się z bliskimi i przyjaciółmi taty na cmentarzu, potem spędzam dzień z rodziną.

Wszyscy wiedzą, kiedy zginął pani ojciec.

Nie wszyscy wiedzą, że tata zginął w katastrofie smoleńskiej.

Nie kojarzą pani z gen. Tadeuszem Bukiem?

Nie wszyscy.

Dla mnie to było oczywiste.

Bo pan jest stary.

Hm, jak węgiel.

To niedługo zmieni się pan w diament.

Komplementy to pani nie wychodzą.

Starałam się wybrnąć ze złego początku.

Porozmawiajmy o tym poważniej. Jest pani córeczką tatusia?

Mieliśmy specyficzne, czasem trudne relacje. Ojciec często wyjeżdżał i ja wtedy z mamą wszystko w domu układałam, po czym tata wracał i zaczynał mnie wychowywać, czytaj: zabraniał mi czegoś.


Pozostało 94% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (17)

  • kolega(2019-05-06 17:39) Zgłoś naruszenie 150

    który aplikant zostaje dyrektorem duzego centrum polska cyfrowa? pan wozny zwiazany byl z polityka i pis, wiec umiescili swojego pionka.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Tulipan(2019-04-13 08:06) Zgłoś naruszenie 112

    Szukam mloda ,ladna piekna i bogata:-))))Wanda to Ty?

    Odpowiedz
  • aaaaaaaaa(2019-12-11 01:55) Zgłoś naruszenie 90

    Ja też byłam zaskoczona, za merytoryczne i wyczerpujące uznano wyjaśnienie Pani Wiceminister na pytanie o badania. Tymczasem to pytanie pozostało bez odpowiedzi. Zresztą nie tylko to. Pani Wiceminister jest atrakcyjną kobietą to prawda, pięknie się uśmiecha itd., ale czasami warto posłuchać to co mówi, a zwłaszcza jak słowami przykrywa pytanie na które odpowiedzi nie udzieliła. Mam wrażenie, że oczekuje się ode mnie wiary w to co Pani Wiceminister mówi, tymczasem ja chciałabym konkret. W jej wypowiedziach nie ma konkretów, dużo, mało, wysokie, niskie, normy z Rosji, wiele krajów, miasto wybiorą operatorzy ..... no gdzie tu konkrety? I ten pobłażliwy ton dla społecznych obaw, zawsze okraszony przepięknym uśmiechem. Miło się ogląda, miło się słucha, jak ktoś się nie zastanawia czy otrzymał odpowiedź na pytanie, które padło, może czuć się usatysfakcjonowany no i może wierzyć. Tylko, że po wiarę to się do kościoła idzie.

    Odpowiedz
  • Alina(2019-04-12 13:32) Zgłoś naruszenie 87

    Ale charakterek ! Taka koza. Czuć wojskowy dryl a raczej próby wyjścia z niego.

    Odpowiedz
  • green(2019-04-12 09:54) Zgłoś naruszenie 67

    A co wam sie stalo ze publikujecie cokolwiek cieplego o Kaczynskim ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • marek1978(2019-04-12 18:03) Zgłoś naruszenie 66

    Ociepla wizerunek i pokazuje pis że jest ich, mimo że nie jest i że to asystentka z gww Piotra Woznego

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Don Diablo(2019-04-13 10:28) Zgłoś naruszenie 29

    Cała Wanda 😂

    Odpowiedz
  • stop ACTA 2.0(2019-04-13 08:04) Zgłoś naruszenie 210

    Bravo pani Wando przejmijcie prowadzenie dyrektywy ACTA 2.0 od resortu kultury ktory nijak sie zna na rynku cyfrowym i ma kiepskich specjalistow.A najlepiej nic w tej sprawie nie robic i uchylic prawo autorskie w calosci zastepujac go przez Kodeks Cywilny.

    Odpowiedz
  • kajmanowicz(2020-03-30 23:04) Zgłoś naruszenie 04

    Jest ok pani Wando. Polityk który wie co mówi. Świadoma pani na włąściwym stanowisku. Wszystkiego dobrego.

    Odpowiedz
  • Karol Zerbag(2019-12-04 17:35) Zgłoś naruszenie 07

    Mówcie co chcecie, ale laska wie o czym mówi, oglądałem z nią wywiad w RMF i byłem miło zaskoczony.

    Odpowiedz
  • Miro(2020-04-11 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Nieźle ziółko musi z niej być, nawet tyle lat po śmierci ojca wyciąga brudy rodzinne. Eh...

    Odpowiedz